9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Публікації

10 порад афонського старця сучасній людині, як спастися

Думки великого старця Амфілохія (Макріса), великого захисника Православ’я, відомого проповідника, мудрого духівника та наставника. 

Цитати з листів старця до духовних чад.

  1. Христос часто приходить та стукає у ваші двері, і ви запрошуєте його посидіти у передпокої вашої душі. Потім занурюєтеся у свої справи, за якими забуваєте про Великого Гостя. Він чекає вашої появи, а коли ви дуже довго не повертаєтеся, Він встає та іде. В інших випадках ви настільки зайняті, що відповідаєте Йому з вікна. У вас навіть не знаходиться часу, щоб відкрити двері.
  2. Коли ви бачите людину, яка духовно втомилася, не навантажуйте її ніяким тягарем, тому що її коліна можуть не витримати цієї тяготи.
  3. Людина може піднестися над землею на двох крилах: одне – її простота, а інше – чистота серця. Ви повинні бути прості у справах та чисті у думках і почуттях. З чистим серцем ви будете шукати Бога і з простотою знайдете Його та порадієте.
  4. Бог береже нас від спокус. Він не дозволяє нам спокушатися понад сили та попускає все для нашого ж блага.
  5. Гостинність – величніша з чеснот. Вона привертає благодать до нас Святого Духа. У кожному незнайомому обличчі, чадо моє, я бачу Самого Христа.
  6. Для загального самопізнання необхідно та корисно час від часу згадувати всі скоєні раніше гріхи.
  7. Нас спасуть не наші справи, а безкінечне милосердя Боже.
  8. Духовне життя – це велика насолода. Ви летите, ви залишаєте світ, ви нічого не обдумуєте. Ви стаєте дітьми, і Бог перебуває у вашому серці.
  9. Наш погляд завжди повинен бути звернений у небо. Тоді ніщо не зможе похитнути нас.
  10. Христос поряд з нами, навіть якщо ми не бачимо Його. Інколи від Своєї великої любові Він дає нам ляпаса. Ви повинні бути раді. Іісус тримає різець скульптора у Своїх руках, Він хоче зробити з вас статую для небесного палацу.

Переклад з рос. Любові Максимчук

Джерело 

Вас може зацікавити

Чому перед початком Великого посту Церква згадує Адамове вигнання з раю

Редактор Головний

Як належним чином підготувати себе до зустрічі Різдва Христового?

Редактор Головний

П’ятниця Світлого тижня. Ікони Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело»

Редактор Головний