14.5 C
Lutsk
Понеділок, 26 Вересень, 2022
Публікації

Повчання для тих, хто любить сварки та не може ні з ким ужитись

Є, на жаль, люди, які ні з ким не можуть вжитися та всюди з собою приносять сварки і ворожбу. Про що б не заговорили з ними, вони ніколи ні з ким не погодяться і всі для них не хороші, чорне завжди у них біле, а біле, навпаки, чорним для них здається. Ці люди найбільш нестерпні. Не даючи спокою іншим, вони і самі живуть, як у пеклі; і до них сміливо можна віднести слова Писання: І язик то огонь. Як світ неправости, поставлений так поміж нашими членами, язик сквернить усе тіло, запалює круг життя, і сам запалюється від геєнни. 7 Бо всяка природа звірів і пташок, гадів і морських потвор приборкується, і приборкана буде природою людською, 8 та не може ніхто із людей язика вгамувати, він зло безупинне, він повний отрути смертельної! (Якова 3:6-8). Що сказать таким і чим напоумити їх?

Святий Антіох говорить: заперечення та безсоромність від злоби виходять, і той, хто заперечує, завжди хоче всіх здолати та часто противиться істині, думаючи бути розумнішим за всіх. Він забуває, що ті, хто противився Моїсею Корей, Дафан та Авірон були пожерті землею, і не одні, але і зі своїми порадниками. І Єлліма волхв, що противився Павлу та Варнаві, були вражені сліпотою… І пророк Міхей говорить: від тих, хто все заперечує, і йде все зло, і за це Господь ангела немилостивого пошле на них. І ще: мудрість освітлює людині лице, а безсоромний буде зненавидженим. І той, хто говорить неправду, завжди викритим буде. І злий – кому буде приємний? Так же і Соломон сказав: злі про докучання розмовляють, а премудрі в собі премудрість носять. Будемо ж боятися Божественного Писання, і не будемо зломовними та безсоромними. Мовчанням ж утвердимося в добрі та будемо покірними перед керівниками нашими, проганяючи зломовність від себе.

Отож, браття, виходячи з вищезазначеного, яке страшне зло виходить від злослів’я та безсоромності, втікайте від них. Адже що, насправді, хорошого хоча б від злого язика? Скільки він поселив чвар та незгод між людьми, скільки колишніх друзів зробив непримиренними ворогами між собою, скільки забрав батьків від дітей та дітей від батьків! Скільки забрав чоловіків від дружин та дружин від чоловіків! О, воістину, багато хто загинув від гостроти меча, але не стільки їх загинуло від меча в порівнянні з тим, скільки загинуло від свого язика. (Сир. 28, 21).

Бійтеся ж страшного суду Божого, і язик свій від зла бережіть, як і говорить слово Боже:  удержи язык твой от зла и устне твои, еже не глаголати льсти. Уклонися от зла и сотвори благо (Пс. 33, 14–15). Амінь.

Вас може зацікавити

Про піст у питаннях і відповідях

Редактор Головний

Воздвиження Хреста Господнього – історія

Редактор Головний

Хто ж затримав поїзд: Чудо преподобного Нестора Літописця

Редактор Головний