18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

За 2023 рік УПЦ залучила понад 88 млн грн на допомогу під час війни

Як і в минулому році, Українська Православна Церква попри складнощі воєнного часу продовжувала надавати гуманітарну, соціальну та фінансову допомогу постраждалим громадянам та релігійним громадам УПЦ, а також військовослужбовцям Збройних Сил України та іншим військовим формуванням.

Про це йдеться у звіті Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія за 2023 рік.

У єпархіях Української Православної Церкви нужденним та постраждалим від військових дій було видано понад 255 тонн продуктових наборів та 430 тисяч порцій обідів. Крім того, наша Церква продовжувала свою опіку багатодітними сім’ями, малозабезпеченими, ветеранськими організаціями, пенсіонерами, геріатричними центрами і дитячими будинками. Загальна сума наданої допомоги складає майже 22,5 мільйони гривень, а на закупівлю медикаментів та засобів медобладнання витрачено понад 3 мільйони гривень.

З першого дня трагедії, спричиненої підривом греблі Каховської ГЕС, єпархії Української Православної Церкви взяли активну участь у наданні допомоги жителям Херсонщини. За цей час постраждалим було доставлено 1 210 тонн гуманітарної допомоги, до якої входять продукти харчування, необхідні речі для життєзабезпечення, медикаменти, предмети особистої гігієни та побутової хімії, а також предмети для ліквідації наслідків затоплення і будівельні матеріали, засоби енергозабезпечення та посилення мобільного зв’язку. Загальна сума наданої допомоги для постраждалих жителів склала понад 12 мільйонів гривень.

Крім того, священнослужителям постраждалих храмів щомісяця передавалася матеріальна допомога на суму 215 тисяч гривень.

Силами єпархій Української Православної Церкви здійснено близько 40 гуманітарних поїздок у прифронтові, деокуповані та постраждалі від війни міста та села. Близько 100 тонн гуманітарної допомоги доправлено у найбільш постраждалі регіони України. Так, до прикладу, для братії та тих, хто знайшов прихисток у Свято-Успенській Святогірській лаврі, було зібрано та передано понад 40 мільйонів гривень.

Загальна сума за всіма напрямками соціальної роботи, проведеної в єпархіях Української Православної Церкви у 2023 році, склала понад 88 мільйонів гривень. Гуманітарної допомоги передано понад 3 000 тон.

Військовослужбовцям Збройних сил України та бійцям Територіальної оборони було закуплено та передано 180 автомобілів та 10 карет швидкої допомоги для вивозу поранених, а також медикаментів і амуніції на загальну суму понад 40 мільйонів гривень.

З метою підвищення ефективності та обсягів гуманітарної допомоги, на початку 2023 року в Українській Православній Церкві створено Фонд підтримки захисників України, при якому функціонує підрозділ бойових медиків, які жертовно служать заради спасіння життів та здоров’я захисників України. До складу підрозділу на даний час входить 35 православних волонтерів, 26 з яких — священнослужителі Української Православної Церкви. Фонд надає гуманітарну допомогу військовим підрозділам, яка на теперішній час вже сягнула понад 3 мільйони гривень, включаючи придбання 13-ти автомобілів для військових і бойових медиків, а також для гуманітарних потреб.

Блаженніший Митрополит Онуфрій особисто передав 2 мільйони гривень для ЗСУ. Крім того, благодійний фонд Предстоятеля Української Православної Церкви «Мир Вам» передав мільйон гривень на закупівлю продуктових наборів для нужденних.

Вас може зацікавити

Загальноєпархіальний хресний хід завершив паломництво Горохівським благочинням. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

2 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний