0.6 C
Lutsk
Четвер, 1 Грудень, 2022
Волинська єпархія Новини Фото

Єпископ Афанасій звершив постриг в інокині у Старосільському монастирі

10 квітня 2021 року, у суботу четвертої седмиці Великого посту, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив богослужіння у Свято-Троїцькому Старосільському жіночому монастирі.

Його Преосвященству співслужили архімандрит Аліпій (Сапіга) та архімандрит Ілля (Вишневський).

За богослужінням були піднесені особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та хворих.

Також цього дня єпископ Афанасій, з благословіння керуючого єпархією архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, звершив іночеський постриг послушниці Марії. Під час постригу інокиня отримала ім’я Михаїла.


Довідково: Інок (інокиня) — давньоруська назва ченця, інакше монаха. У сучасних православних чоловічих монастирях іноком називають не ченця у власному розумінні, але рясофорного («рясоносного») монаха — до постригу його в «малу схиму» (обумовлену остаточним прийняттям чернечих обітниць і нареченням нового імені).
 
У сучасних жіночих монастирях зберігається традиція, в якій іноцький постриг принципово відрізняється від рясофорного постригу тим, що така черниця отримує нове ім’я і дає крім обітниці послуху ще й обітницю безшлюбності.

У жіночих монастирях іноцьке аскетичне правило, послухи і зовнішній чернечий одяг сильно відрізняються від рясофорних.

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ: Поки у нас є сили, ми повинні допомагати немічним

prvadmin

У Великий Четвер архієпископ Нафанаїл очолив літургію та Чин омовіння ніг в кафедральному соборі

Редактор Головний

Священники Волинської єпархії УПЦ та студенти ВДС привітали працівників Державної фіскальної служби у Волинській області з Різдвом Христом

Редактор Головний