25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Єпископ Афанасій освятив іконостас храму в с. Бережниця Маневицького благочиння

30 травня 2021 року, в Неділю 5-ту після Пасхи, про самаряниню, з нагоди 5-ої річниці освячення храму вікарний архієрей єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Божественну літургію у храмі на честь святого Димитрія Солунського в с. Бережниця Маневицького благочиння.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму та гості у священному сані.

Перед початком Божественної Літургії Преосвященніший владика звершив освячення іконостасу.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірян зі словами проповіді.

В цю неділю Свята Церква згадує євангельську бесіду Господа Ісуса Христа з жінкою-самарянкою (Ін. 4:5-30). Самарійським називався народ, що займав територію Самарії – сусідньої з Іудеєю місцевістю. Самаритяни мали з іудеями одне етнічне походження, проте були релігійними противниками. Вони не визнавали законним та правильним поклоніння Богу в Єрусалимському храмі та вважали, що єдиним місцем, де треба звершувати поклоніння, є гора Гарізім. Долаючи це протистояння, у Своїй розмові з самарянкою Господь засвідчив, що покликаний проповідувати Слово істини всьому світу і що для Нього немає своїх та чужих, немає друзів і ворогів, але Його спасительне Слово звернено до всіх і кожного.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Наприкінці богослужіння заклали камінь під будівництво дзвіниці на території храму.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій звершив Літургію у Велику Суботу

Редактор Головний

9 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 серпня – Мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини

Редактор Головний