4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини УПЦ

Якщо Господь дарує людині можливість прожити якийсь вік, значить так треба, – митр. Антоній (Паканич)

Якщо Господь дарує людині можливість прожити якийсь вік, значить так треба. Значить даний вік є для неї необхідним і рятівним.

Людина немов дерево: спочатку мертва гілка після зими, потім брунька, квітка, зелена ягідка, ягода стигла і засохла ягода на гілці.

Найважче людині прийняти свій вік. Змиритися перед даністю. Молоді поспішають подорослішати, а ті, що подорослішали, хочуть повернути час назад, не бажають миритися зі своїми немічами і віковими змінами.

Але душа ж не має віку! Вона дана людині для вічності і старість їй не загрожує. Душа може тільки наповнюватися цілющою Божою силою, нести відбиток Божої краси.

Будь-який вік прекрасний. В юності у нас є сила, активність, ми можемо робити зримі речі, в зрілому віці є досвід і сили, а старість – природну розраду, коли загасають пристрасті, властиві молодості і залишається досвідченість і мудрість. Навіть хвороби є приводом для більшої мудрості і спокою. Саме тіло штовхає в старості до молитви, прохання, ненадіяння на себе і свої сили. І це розв’язує нам руки від гордині, умиротворяє.

Життя прекрасне! Господь Людинолюбець, обдарував нас незліченними скарбами, головним з яких є любов. І від нас залежить, чи навчимося ми любити життя і людей, чи зможемо не боятися віку і труднощів, бачачи в них не тільки складності, але і прекрасні можливості.

Найкращий вік – вік пізнання Бога. Поки ми пізнаємо Його, ми живемо.

Записала Наталя Горошкова

Джерело 

Вас може зацікавити

 День Хрещення Русі 2019 подробиці святкувань

Редактор Головний

Де знаходиться справжня глава Іоанна Предтечі?

Редактор Головний

Церковний хор Свято-Миколаївського храму м. Ківерці колядував у Святогорській Лаврі. ВІДЕО

Редактор Головний