6.7 C
Lutsk
Субота, 23 Січень, 2021
Запитання священнику Основи православ'я

Як православним ставитися до Нового року?

Відповідає Андрій Музольф, доцент Київської духовної академії.

Православні християни – це точно такі ж громадяни тієї чи іншої держави, як і всі інші. А в будь-якій державі є свої традиції і звичаї. При цьому Православна Церква ніколи не закликала своїх чад до непокори або відмови від повноцінного суспільного життя, крім тих випадків, звичайно, якщо суспільне життя суперечить духу Євангелія і заповідям Божим.

Виходячи з такого розуміння, слід вибудовувати і ставлення до тих чи інших світських заходів, в тому числі і до святкування цивільного Нового року. Чому цивільного? Тому що церковний рік починається у вересні, через що і Новий рік (у церковній традиції іменується «новоліття») відзначається 14 вересня за новим стилем.

Отже, найбільш правильним способом зустрічі Нового року, звичайно ж, повинна бути молитва. І якщо перед нами стоїть вибір: піти в храм або на яку-небудь вечірку, то краще всього в новорічну ніч відвідати православне богослужіння і попросити Бога, щоб і в наступному році Він не позбавляв нас Своїх багатих милостей і щедрот.

Природно, за час радянського режиму наш народ звик зустрічати Новий рік дещо іншим способом – за столом, у колі сім’ї та близьких. Останнє, знову-таки, також можливо, але новорічну вечерю краще все ж влаштовувати після відвідин храму. Адже для нас, православних християн, повинні бути чітко вибудувані життєві пріоритети: на першому місці Бог, а все інше – другорядне.

При цьому слід пам’ятати, що Новий рік припадає на період Різдвяного посту, а тому ніяких гучних гулянок і дискотек в принципі бути не може. Можна приготувати ті чи інші пісні страви і в дружній і тихій атмосфері провести це світське свято.

Джерело 

Вас може зацікавити

Навіщо Бог допускає дияволу нас спокушати

Редактор Головний

Як належним чином підготувати себе до зустрічі Різдва Христового?

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець про те, чому журнали, передачі та сайти ніяк не допомагають покращити життя

Редактор Головний