20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я

Як православним ставитися до Нового року?

Відповідає Андрій Музольф, доцент Київської духовної академії.

Православні християни – це точно такі ж громадяни тієї чи іншої держави, як і всі інші. А в будь-якій державі є свої традиції і звичаї. При цьому Православна Церква ніколи не закликала своїх чад до непокори або відмови від повноцінного суспільного життя, крім тих випадків, звичайно, якщо суспільне життя суперечить духу Євангелія і заповідям Божим.

Виходячи з такого розуміння, слід вибудовувати і ставлення до тих чи інших світських заходів, в тому числі і до святкування цивільного Нового року. Чому цивільного? Тому що церковний рік починається у вересні, через що і Новий рік (у церковній традиції іменується «новоліття») відзначається 14 вересня за новим стилем.

Отже, найбільш правильним способом зустрічі Нового року, звичайно ж, повинна бути молитва. І якщо перед нами стоїть вибір: піти в храм або на яку-небудь вечірку, то краще всього в новорічну ніч відвідати православне богослужіння і попросити Бога, щоб і в наступному році Він не позбавляв нас Своїх багатих милостей і щедрот.

Природно, за час радянського режиму наш народ звик зустрічати Новий рік дещо іншим способом – за столом, у колі сім’ї та близьких. Останнє, знову-таки, також можливо, але новорічну вечерю краще все ж влаштовувати після відвідин храму. Адже для нас, православних християн, повинні бути чітко вибудувані життєві пріоритети: на першому місці Бог, а все інше – другорядне.

При цьому слід пам’ятати, що Новий рік припадає на період Різдвяного посту, а тому ніяких гучних гулянок і дискотек в принципі бути не може. Можна приготувати ті чи інші пісні страви і в дружній і тихій атмосфері провести це світське свято.

Джерело 

Вас може зацікавити

6 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чому ми хрестимо немовлят без їхньої волі?

Редактор Головний