16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини

У Волинській єпархії УПЦ молитовно вшанували Божу Матір Білостоцьку. ФОТО

8 червня 2020 року у Волинській єпахії УПЦ вшанували старовинну ікону Божої Матері “Білостоцьку”. 

Святкову Божественну літургію звершили у Свято-Михайлівському храмі с. Білосток. Очолив богослужіння благочинний Локачинського округу прот. Анатолій Собуцький. Йому співслужили благочинний Білостоцького округу прот. Володимир Мелесь, настоятель храму ієрей Володимир Андрійчук та гості у священному сані.

За богослужінням вшановували Білостоцьку ікону Божої Матері (Всіх скорботних радість), оригінал якої до недавнього часу знаходився у цьому селі.


Довідково: Ікона належить пензлю Йова Кондзелевича – відомого Волинського іконописця. Її появу в народній пам’яті також пов’язують з порятунком від татарської навали. Тоді місцевий поміщик Семен Гулевич вирішив побудувати в Білостоці монастир, де і знаходилась ця ікона. Трапилось це в 1636-му році. Монастир тепер переформований на приходський храм, а ікона, будучи головною святинею, вшановувалась, як чудотворна, щороку прикликаючи до себе сотні прочан.

Однак, у ніч з 21 на 22 грудня 2007 році невідомі грабіжники проникли у храм та винесли з нього чудотворну ікону Білостоцької Божої Матері грецького письма, котра була датована приблизно XIV століттям.

На жаль, оригінал чудотворної ікони знайти не вдалося, відтак зараз у храмі знаходиться її копія, біля якої і сьогодні молялися віряни, просячи заступництва у Божої Матері.

Вас може зацікавити

Напередодні Стрітення Господнього архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

У день пам’яті Архістратига Михаїла та всіх Небесних сил митрополит Нафанаїл звершив літургію у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

У неділю 25-у після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив освячення нових дзвонів для Свято-Покровського храму

Редактор Головний