13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

У суботу першої седмиці Великого посту архієпископ Нафанаїл звершив дияконську хіротонію у Свято-Троїцькому жіночому монастирі. ФОТО

7 березня 2020 року, у суботу першої седмиці Великого посту, у день пам’яті вмч. Феодора Тирона, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Літургію свт. Іоанна Златоуста у Свято-Троїцькому жіночому монастирі села Старосілля Маневицького району.

Цього дня владиці співслужили настоятель Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Михнівського округу прот. Володимир Новосад, клірики обителі та гості у священному сані.

Окрасою богослужіння був хор священнослужителів кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. За богослужінням молились ігуменія Софія (Лівик), сестри обителі та віруючі люди з сусідніх сіл.

Під час Літургії архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив дияконську хіротонію над студентом Почаївської духовної семінарії Василієм Новосадом.

Після завершення Літургії архієпископ Нафанаїл виголосив проповідь. Владика підкреслив, що завершився перший тиждень Великого посту, у дні якого Церква особливо закликає вірян до сугубого покаяння.

“Хоча ми повинні пам’ятати, що покаяння – це справа, яка повинна супроводжувати все наше життя. Однак у ці дні, дні Великого посту, ми приносимо Богу покаяння разом з усієї повнотою церковною, щоб очистити свої душі, приготувати їх до того, щоб Господь своєю благодаттю, своєю Божественною силою у нас міг вселятися”, – наголосив він.

Архієпископ Нафанаїл також додав, що слід пам’ятати і про те, чому навчає нас Святе Євангеліє цього дня, коли згадує, як Господь у суботу зцілив хворого, який мав суху руку, або ж як книжники та фарисеї осудили учнів Господніх, які в суботу, будучи голодними, зірвали колоски зерна, щоб поїсти.

“Господь показує нам такий урок, що церковні правила та настанови важливі, однак на першому місці повинна ставитися людина та її душа, заради яких і прийшов Він на землю, – пояснив Архіпастир. – Ці слова повинні нас повчати тому, що якщо заради спасіння людини на цю грішну землю прийшов Спаситель, то вся наша діяльність повинна бути направлена на спасіння не тільки своєї душі, а й людей, що нас оточують. Тому людська душа важливіша, а постанови церковні, будучи важливими, повинні бути спрямовані на те, щоб допомагати людині спасатися та повертатися до Бога”.

На завершення Архіпастир побажав усім присутнім, аби Господь благословив кожному достойно пройти цей святий піст та зустріти у радості Світле Христове Воскресіння. А особливо висловив слова підтримки для сестер монастиря, адже, як наголосив владика Нафанаїл, за словами Святих Отців, нечистий спокушає тих, хто йому протистоїть. Тому він подякував сестрам за ті молитви, які вони підносять у монастирі за весь православний народ, та попросив і надалі не забувати усіх нас у своїх молитвах.

 

 

 

Вас може зацікавити

Керуючий єпархією очолив Божественну літургію та молебень за мир у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

У недільних школах при храмах Волинської єпархії розпочалося навчання

Редактор Головний

Сповідники 21-го століття: Єпископ Афанасій привітав з Різдвом Христовим гониму громаду с. Нуйно

Редактор Головний