10 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Волинська єпархія Новини

У селі Хмельницьке на Горохівщині прихильники ПЦУ заблокували вхід у храм громаді УПЦ

Наразі храм залишається закритим, а православна громада УПЦ шукає приміщення для звершення богослужінь. 

23 серпня 2020 року активісти ПЦУ не впустили громаду УПЦ до Свято-Покровського храму у селі Хмельницьке Горохівського району Волинської області. Про це повідомив настоятель храму УПЦ священник Миколай Слива.

Зранку, прийшовши на служби, люди виявили заміну замків. За словами отця Миколая, починаючи з весни 2019 року сільський храм використовували обидві релігійні громади, однак віруючим УПЦ постійно давали знати, що вони у храмі “зайві”…

Наразі храм залишається закритим, священник переконує людей не розпочинати конфлікт. Антимінс, з яким молилась громада УПЦ, також залишився у церковному приміщенні – у шафчику під замком. Його пообіцяли віддати.

Громада УПЦ села Хмельницьке вже шукає для себе приміщення. Можливо, це буде колишній житловий, але дуже старий будинок, у якому колись жив один із настоятелів храму.

“9 березня 2019 року люди з обох сторін підписали “мирову” про почергове користування храмом, це документ з підписами прихожан від УПЦ та ПЦУ. Його власноручно написали представники сільради. Сьогодні ця домовленість була порушена”, – розповів отець Миколай Слива.

Громада УПЦ села Хмельницьке була переєстрована на користь ПЦУ розпорядженням Волинської ОДА 11 липня 2019 року. Перереєстрацію спростило те, що настоятель приходів УПЦ в селі Хмельницьке та в сусідньому селі Галичани Дмитрій Фенюк перейшов у розкол, повівши за собою прихожан.

У Хмельницькому далеко не всі жителі погодилися зі зміною юрисдикції, адже вірними УПЦ залишилися більшість людей. Тож сюди призначили іншого настоятеля – отця Миколая, якому довелося раніше, також через захоплення ПЦУ, піти з приходу сусіднього села Кутрів. При перереєстрації громади УПЦ в Хмельницькому юрлице знову отримало+++ керівника Дмитрія Фенюка.

Зауважимо, дуже показовим є той факт, що захопити храм прихильники ПЦУ вирішили саме сьогодні. Люди, які називають себе “щирими українцями”, в переддень Дня Незалежності України зважуються порушити всі домовленості, які були укладені з їх односельцями. Напрошується питання: де їхня порядність, чесність та повага до інших? Хіба з таких якостей слід будувати міцну та сильну країну? Чому саме такі люди насмілюються називати себе українцями, переступаючи всі межі дозволеного – і людського, і Божого. Зрештою, за все кожен повинен буде відповісти перед Ним сам.

Громада УПЦ села Хмельницьке під час загальноєпархіального хресного ходу (листопад 2019 року). 

Вас може зацікавити

Суд скасував постанову слідчого про закриття кримінального провадження щодо побиття неповнолітнього сина священника села Садів

Редактор Головний

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл прочитав останню частину Покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі. ФОТО

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії молитовно розпочали новий навчальний рік

Редактор Головний