7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

У неділю про самаряниню архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію. ФОТО

17 травня 2020 року, у Неділю п’яту після Пасхи, про самаряниню, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Цього дня владиці співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич) та клірики кафедрального собору.

За богослужінням лунала молитва за мир в Україні та єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Також під час Божественної літургії була піднесена сугуба молитва за жертвами політичних репресій 1937-1938 років.

Опісля Богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх зі словом проповіді.

Цієї неділі Свята Церква згадує євангельську бесіду Господа Ісуса Христа з жінкою-самарянкою (Ін. 4:5-30). Самарійським називався народ, що займав територію Самарії – сусідньої з Іудеєю місцевістю. Самаритяни мали з іудеями одне етнічне походження, проте були релігійними противниками. Вони не визнавали законним та правильним поклоніння Богу в Єрусалимському храмі та вважали, що єдиним місцем, де треба звершувати поклоніння, є гора Гарізім. Долаючи це протистояння, у Своїй розмові з самарянкою Господь засвідчив, що покликаний проповідувати Слово істини всьому світу і що для Нього немає своїх та чужих, немає друзів і ворогів, але Його спасительне Слово звернено до всіх і кожного.

Вас може зацікавити

Клірики єпархії звершили чин похорону воїна, який загинув внаслідок нещасного випадку

Редактор Головний

Духівник і духовність: що це і чому так важливо у час війни

Редактор Головний

У селі Кияж клірики єпархії звершили чин похорону загиблого воїна Андрія Глинюка. ФОТО

Редактор Головний