10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

У неділю м’ясопусну Архіпастир очолив Божественну літургію у кафедральному соборі

7 березня 2021 року, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну літургію у кафедральному храмі Всіх Святих землі Волинської.

Високопреосвященнішому владиці співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики кафедрального собору.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви, а також були піднесені особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Наприкінці Літургії владика Нафанаїл звернувся до пастви зі словом проповіді та привітав вірян з недільним днем.

«У Святому Євангеліє йдеться про те, що відбудеться у день Страшного суду, та за якими критеріями Господь судитиме нас.

Архіпастир пояснив, що прихід Господа на землю відбувся задля того, щоб людей привести у стан святості, праведності. Господь у такий спосіб турбується за усе людство. А свт. Григорій Палама, підсумовуючи, каже, що життя віку людського є милосердям Божим.

Євангеліє нам говорить, що на Страшному суді Господь розділить людей по праву і ліву сторони. Тим, що праворуч, – праведникам – скаже: прийдіть благословенні та унаслідуйте Царство, яке я вам готував від створення світу. А тим, що ліворуч, – відійдіть від мене, прокляті, у вогонь і вічні муки. Тому що я, одним каже, був голодний, і ви мене накормили, був спраглий – ви напоїли мене. Ви проявляли милосердя. Відвідання хворих, відвідування людей, які у в’язниці, нагі – все це є проявом людського милосердя, до тих, хто їх оточує. Тож все, про що говорить євангеліє сьогодні, – це милосердя, а воно є проявом такої найвищої чесноти, як любов. Якщо це є у нас, то ми готові до Царства Небесного».

Тож напередодні Великого посту Церква Христова наголошує, що до Страшного суду кожен має ще час та можливість покаятися і виправити себе. А під час посту, коли уся повнота Церкви молитовно допомагає один одному, зробити це легше.

«У наших руках є можливість навіть допомгти тим людям, які померли, до кінця не розкаявшись у своїх гріхах. Молитвами Церкви Господь прощає тих людей, які померли. Тому будемо уважно слухати той заклик, що лунає у Церкві Христовій, щоб ми уподібнилися милосердному Богу і щоб це милосердя зробило нас гідними Царства Небесного».

Вас може зацікавити

Престольне свято кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій привітав новообраних мера Луцька та депутатів міської ради

Редактор Головний

У “Стежині добрА” відбувся пасхальний фестиваль “Воскресіння наша радість”

Редактор Головний