19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Календар

17 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 1-ша Великого посту. Глас 7.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Герасима Йорданського (451). Прп. Герасима Вологодського (1178).

Мчч. Павла, сестри його Іуліанії  і з ними КодратаАкакія та Стратоника (бл. 273). Прп. Якова посника (VI). Перенесення мощей блгв. кн. В’ячеслава Чеського (929-935). Блгв. кн. Василія (Василька) Ростовського (1238). Прп. Іоасафа Снєтогорського, Псковського (1299). Свт. Григорія, єп. Констанції Кіпрської. Блгв. кн. Даниїла Московського (1303).

Сщмч. Олександра пресвітера (1938).

Читання

На 6-му часі: Іс. II, 3-11. На веч.: Бут. I, 24 – II, 3. Притч. II, 1-22.

Літургія Передосвячених Дарів. На великому повечір’ї читається Великий канон Андрія Критського (Третя частина).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЯКЩО ДО РОЗСУДКУ ТИ КЛИКАТИ БУДЕШ, ДО РОЗУМУ КЛИКАТИМЕШ СВОЇМ ГОЛОСОМ, ЯКЩО БУДЕШ ШУКАТИ ЙОГО, НЕМОВ СРІБЛА, І БУДЕШ ЙОГО ТИ ПОШУКУВАТИ, ЯК ТИХ СХОВАНИХ СКАРБІВ, ТОДІ ЗРОЗУМІЄШ СТРАХ ГОСПОДНІЙ, І ЗНАЙДЕШ ТИ БОГОПІЗНАННЯ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

КОРІНЬ БОГОУГОДНОГО ЖИТТЯ – СТРАХ ГОСПОДНІЙ. КОЛИ ПРИЙДЕ ВІН, ТО ЯК ТВОРЧА СИЛА УСЕ В ТОБІ ПЕРЕЛАШТУЄ ТА ВЛАШТУЄ У ТОБІ ПРЕКРАСНИЙ ПОРЯДОК – КОСМОС ДУХОВНИЙ. ЯК ЗНАЙТИ СТРАХ БОЖИЙ? ВІН У ТОБІ Є, ТІЛЬКИ ПРИГЛУШЕНИЙ: ВОСКРЕСИ ЙОГО. ДЛЯ ЦЬОГО ДАЙ ГОЛОС РОЗУМУ ТВОЄМУ ТА ВІДКРИЙ СЕРЦЕ ТВОЄ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ІСТИНИ.

 

ДОСІ РОЗУМУ НЕ ДАВАЛИ СЛОВА: ВІН БУВ У РАБСТВІ ТА НЕ СМІВ ГОВОРИТИ ЗДОРОВІ РЕЧІ: НЕХАЙ ТЕПЕР ГОВОРИТЬ. ВІН ПОЧИНАЄ МОВУ ПРО БОЖЕ ВСЕУТРИМАННЯ, ЯКЕ ТЕБЕ ТРИМАЄ ТА МОЖЕ ПОКИНУТИ БУДЬ-ЯКОЇ МИТІ, – ПРО БОЖУ ВСЮДИПРИСУТНІСТЬ ТА ВСЕЗНАННЯ, ЩО ВСЕ У ТОБІ БАЧИТЬ ТА ГНІВАЄТЬСЯ НА ТЕБЕ ЗА ВСЕ ПОГАНЕ У ТОБІ, – ПРО БОЖЕ ПРАВОСУДДЯ, ЯКЕ ГОТОВЕ ПОКАРАТИ ТЕБЕ ЗАРАЗ, АЛЕ СТРИМУЄТЬСЯ ДО ПЕВНОГО ЧАСУ МИЛІСТЮ, – ПРО СМЕРТЬ, ЯКА ГОТОВА СХОПИТИ ТЕБЕ БУДЬ-ЯКОЇ МИТІ ТА ВІДДАТИ ПІД СУД ТА ПОКАРАННЯ.

 

СЛУХАЙ ТА ВВОДЬ СЕРЦЕ ТВОЄ У РОЗУМІННЯ ЦИХ ІСТИН. ПРОБУДИШ ПОЧУТТЯ, – ПРИЙДЕ РАЗОМ З ТИМ І СТРАХ БОЖИЙ. ЦЕ ЗОРЯ ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

11 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний