0.6 C
Lutsk
Середа, 30 Листопад, 2022
Волинська єпархія Новини

У неділю 7-у після Пасхи єпископ Афанасій відвідав гнану громаду села Несвіч 

13 червня 2021 року, у неділю 7-у після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору  вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі що будується в селі Несвіч.

Його преосвященству співслужили настоятель місцевої громади прот. Миколай Ковальчук та клірики єпархії.

Після читання Святого Євангелія єпископ Афанасій звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Під час Богослужіння були піднесені сугубі молитви за позбавлення від інфекційної хвороби і за здоров’я лікарів.

На завершення Архіпастир побажав настоятелю громади та парафіянам допомоги у подальших трудах.

У свою чергу, настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей Микола щиро подякував собору духовенства, прихожанам та гостям за спільну молитву та побажав усім присутнім постійно бути під молитовним покровительством ангелів й архангелів Господніх.


Довідково: Через рейдерські дії активу ПЦУ місцева Свято-Михайлівська громада УПЦ з 4 березня 2019 року втратила доступ до власного храму. Пізніше громада втратила статус юридичної особи: 18 березня 2019 року, розпорядженням голови Волинської ОДА, на користь ПЦУ перереєстрували саму громаду, а потім ще одним розпорядженням передали храм, який є пам’яткою архітектури, у користування утвореної громади ПЦУ.

Перші місяці після захоплення віряни УПЦ зі своїм настоятелем протоієреєм Миколою Ковальчуком молилися в церковному будинку. Цей будинок побудували на ділянці, яку виділили поруч з храмом безпосередньо священнослужителю. Однак Городищенська сільрада почала процес оформлення цієї ділянки, на якій зведено церковний будинок, на нову громаду ПЦУ. Приміщення опечатали.

Довгий час громада УПЦ збиралася на молитву в наметі, встановленому біля храму, і шукала заміну церковному будинку. З настанням холодів віруючі збиралися в будинку однієї з парафіянок.

6 вересня 2020 року, у неділю 13-у після П’ятидесятниці, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Чин закладки нового Свято-Михайлівського храму у селі Несвіч. 

21 листопада 2020 року, у день пам’яті Архістратига Михаїла та всіх Небесних сил, прихожани православної Свято-Михайлівської громади с. Несвіч вперше відзначили престольне у храмі, який будується. 

Вас може зацікавити

Винагорода за інформацію, яка ідентифікує чоловіка, що погрожував священнику із с. Садів

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив панахиду на могилах ієромонаха Корнилія та монаха Силуана

Редактор Головний

Престольне свято у приділі Святих жінок мироносиць кафедрального собору. ФОТО

Редактор Головний