16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини

У неділю 7-у після Пасхи єпископ Афанасій відвідав гнану громаду села Несвіч 

13 червня 2021 року, у неділю 7-у після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору  вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі що будується в селі Несвіч.

Його преосвященству співслужили настоятель місцевої громади прот. Миколай Ковальчук та клірики єпархії.

Після читання Святого Євангелія єпископ Афанасій звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Під час Богослужіння були піднесені сугубі молитви за позбавлення від інфекційної хвороби і за здоров’я лікарів.

На завершення Архіпастир побажав настоятелю громади та парафіянам допомоги у подальших трудах.

У свою чергу, настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей Микола щиро подякував собору духовенства, прихожанам та гостям за спільну молитву та побажав усім присутнім постійно бути під молитовним покровительством ангелів й архангелів Господніх.


Довідково: Через рейдерські дії активу ПЦУ місцева Свято-Михайлівська громада УПЦ з 4 березня 2019 року втратила доступ до власного храму. Пізніше громада втратила статус юридичної особи: 18 березня 2019 року, розпорядженням голови Волинської ОДА, на користь ПЦУ перереєстрували саму громаду, а потім ще одним розпорядженням передали храм, який є пам’яткою архітектури, у користування утвореної громади ПЦУ.

Перші місяці після захоплення віряни УПЦ зі своїм настоятелем протоієреєм Миколою Ковальчуком молилися в церковному будинку. Цей будинок побудували на ділянці, яку виділили поруч з храмом безпосередньо священнослужителю. Однак Городищенська сільрада почала процес оформлення цієї ділянки, на якій зведено церковний будинок, на нову громаду ПЦУ. Приміщення опечатали.

Довгий час громада УПЦ збиралася на молитву в наметі, встановленому біля храму, і шукала заміну церковному будинку. З настанням холодів віруючі збиралися в будинку однієї з парафіянок.

6 вересня 2020 року, у неділю 13-у після П’ятидесятниці, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Чин закладки нового Свято-Михайлівського храму у селі Несвіч. 

21 листопада 2020 року, у день пам’яті Архістратига Михаїла та всіх Небесних сил, прихожани православної Свято-Михайлівської громади с. Несвіч вперше відзначили престольне у храмі, який будується. 

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 13-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив молитву за спокій душ загиблих байкерів. ФОТО

Редактор Головний

Престольне свято кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний