20 C
Lutsk
Неділя, 27 Вересень, 2020
Запитання священнику Новини

Що заважає вчитися сучасним студентам

Найбільшою проблемою не тільки для отримання освіти, але і для життя взагалі є невміння грамотно планувати свій час, вважає протоієрей Володимир Долгих.

Студентам важливо чітко планувати свій час і не втрачати дорогоцінні хвилини у віртуальній «безодні» Інтернету. Про це викладач Київської духовної академії протоієрей Володимир Долгих розповів сайту  «ФОМА в Україні», відповідаючи на питання про те, що заважає сучасному студенту вчитися і як з цим можна боротися.

За словами отця Володимира, сьогодні найбільшою проблемою є невміння грамотно і з користю планувати свій час, і це стосується не тільки отримання освіти, а й життя взагалі.

«У ролі головного інструменту, що вносить тут “смуту” і “вбиває” дорогоцінні хвилини, виступає інтернет, – уточнив священнослужитель. – Думаю, що в пам’яті у кожної людини знайдеться ціла купа прикладів, коли вона збиралася лише півгодинки посидіти в соцмережах, “ютубі” і т.п., але при цьому відразу ж втрачала контроль над часом і не помічала, як замість планованих 30 хвилин проходила і година, і дві. Мені здається, цей факт можна навіть сформувати у вигляді якогось закону, який звучав би подібним чином: в інтернеті людина практично завжди втрачає почуття об’єктивного часу».

При цьому він зазначив, що «підводні камені» можуть виникати і в тих випадках, коли студенти вдаються до допомоги Інтернету безпосередньо для навчання.

«Коли, наприклад, ми сідаємо за комп’ютер для навчання, але в процесі отримання важливої і необхідної інформації поступово посилання за посиланням відволікаємося від наміченого плану, – пояснив отець Володимир. – Таким чином, формується “картина”, коли начебто і не скажеш, що марно час витратив або якусь дурницю читав, але тільки ось поставленої мети не досяг».

У зв’язку з цим викладач КДА порадив студентам, якщо є така можливість, навчатися за паперовими книгами, що виключає можливість відволіктися на сторонні посилання.

«Важливо також чітко планувати свій час і строго діяти відповідно до наміченого плану. Навіть якщо хочеться трохи “розвантажити” мізки і відволіктися за допомогою інтернету, то важливо заздалегідь встановити собі конкретне обмеження в часі і, щоб знову не «провалитися “у віртуальну” безодню”, завести через певний проміжок будильник, який нагадає про необхідність повернення до роботи», – порекомендував протоієрей Володимир Долгих.

Джерело

Вас може зацікавити

У кількох благочиннях Волинської єпархії пройшли хресні ходи з молитвою проти поширення вірусної інфекції. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди дня пам’яті прп. Амфілохія Почаївського. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

У ВДС підбили підсумки вступної кампанії. ФОТО

Редактор Головний