21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Відео Волинська єпархія Всі новини Фото

У день свята Покрову Пресвятої Богородиці архієпископ Нафанаїл відвідав гониму громаду с. Навіз, у якої напередодні захопили храм

14 жовтня 2021 року, у день свята Покрову Пресвятої Богородиці, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл відвідав гониму громаду села Навіз Рожищенського благочиння. 

13 жовтня, напередодні свята, прихильники ПЦУ близько 14 години зрізали замки на Свято-Успенській церкві та проникли в храм. За словами настоятеля храму прот. Анатолія Остапчука, який служить на парафії уже 28 років, захоплення відбулося після того, як голова Волинської ОДА незаконно “перевів” громаду УПЦ у ПЦУ.

Тож для звершення богослужіння у день свята Покрову Богородиці вигнана з храму громада підготувала хатину та облаштувала у ній тимчасове приміщення для звершення Божественної літургії.

Підтримати вірян, окрім правлячого архієрея, цього дня приїхали і секретар єпархії прот. Миколай Бондарук, віцесекретар єпархії прот. Валерій Мучак, благочинний Рожищенської округи прот. Петро Іваничко, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич). Співслужив Архіпастирю і настоятель парафії прот. Анатолій Остапчук.

За Літургією піднесли особливі прохання про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та одужання хворих.

Своїм співом богослужіння прикрашав хор священнослужителів кафедрального собору під керівництвом протодиякона Михайла Абрамчука.

Завершилось богослужіння чином славлення Богородиці перед іконою свята. Владика звернувся до гонимої громади зі словом проповіді. Архіпастир висловив вірянам свої слова підтримки та подякував за те, що залишилися вірними канонічній Українській Православній Церкві.

Також владика закликав громаду і далі гідно нести світло Христове у власних серцях до кожного, хто його потребує. Архіпастир подякував віруючим за стійкість і побажав, долаючи особисті образи і сердечний біль, залишатися і далі достойними називатися християнами та покладатися у своєму житті на Господа нашого, Який є любов. Бо ця любов і є якраз доказом того, що ми – дійсно християни, адже Господь в Євангелії говорить: “По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою”. 

Вас може зацікавити

З нагоди 20-річчя храму Архіпастир звершив святкове богослужіння у селі Вовчецьк. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій освятив позашляховик для евакуації поранених воїнів ЗСУ, який придбали стараннями Волинської єпархії

Редактор Головний

Як піст і молитва допомагають досягнути головної мети життя

Редактор Головний