23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Нафанаїл очолив урочисте богослужіння з нагоди свята П’ятидесятниці. ФОТО

7 червня 2020 року, в день свята Зішестя Святого Духа на апостолів – П’ятидесятницю, коли Церква святкує торжество на честь Пресвятої Трійці, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Цього дня Високопреосвященнішому владиці співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь, прессекретар Волинської єпархії прот. Віктор Аніпко та клірики кафедрального собору.

Після Літургії була відслужена Вечірня із читанням трьох колінопреклонних молитов Святителя Василія Великого, у яких Церква просить Бога про прощення наших провин, благає дарувати вірним Благодать Святого Духа та упокоїти вже спочилих в оселях праведних.

Завершилось урочисте богослужіння освяченням квітів і зілля, які, згідно усталеного у нашій Церкві благочестивого звичаю, вірні принесли до храму.

Після відпусту Архіпастир звернувся до присутніх за словом проповіді, у якому привітав вірних зі святом П’ятидесятниці та благословив усіх.

Цього святкового дня сторінки Святого Письма детально розповідають нам про те, як сталось зішестя Святого Духа. “Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де були вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів”, – саме так оповідається про П’ятидесятницю у Книзі Діянь святих апостолів, фактично починаючи період їхньої проповіді.

Вас може зацікавити

Як подяка Богу допомагає зцілити душу – Предстоятель УПЦ

Редактор Головний

У Ківерцях помолилися за воїнів-інтернаціоналістів

Редактор Головний

Напередодні неділі перед Богоявленням єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний