7.9 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

У день Стрітення Господнього Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі

15 лютого 2024 року, у свято Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), клірики храму та єпархії.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Також були піднесені заупокійні молитви за усіх полеглих українських воїнів, невинно вбитих під час війни та усіх спочилих православних християн.

Наприкінці Літургії перед іконою свята був звершений чин славління, після якого Високопреосвященніший владика звершив особливий чин благословіння свічок. 

Церковна свічка – це символ нашого жертовного служіння Господу, любові до Нього та ревної молитви. Тому у молитвах на освячення свічок звучать прохання не лише про благословення нашої матеріальної жертви з воску, а й про те, щоб «нам достойно святим вогнем найсолодшої любові Божої запаленими бути». Вогонь свічки, який розганяє нічну темряву, порівнюється з невидимим вогнем Святого Духа, світлом Якого ми просимо у Бога розігнати сліпоту усіх гріхів. Тема світла, передусім духовного, часто звучить у піснеспівах свята Стрітення. Так, Світлом на просвітлення язичників святий Симеон назвав і Господа нашого Іісуса Христа. Мабуть саме тому свята Церква постановила звершувати особливий чин благословіння свічок саме у цей день

Вас може зацікавити

У які дні 2024 року не можна вінчатися і чому?

Редактор Головний

Мир і духовне блаженство потрібно шукати не в багатстві і розвагах, а в Церкві, – Митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний

У чому полягає вірність Богові

Редактор Головний