17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Тисячі вірян прославили сонм угодників землі Волинської. ФОТОРЕПОРТАЖ

23 жовтня, з нагоди Дня пам’яті Всіх Святих землі Волинської, у Луцьку відзначили престольне свято Кафедрального собору Волинської єпархії Української Православної Церкви.

Божественну літургію у храмі Всіх Святих землі Волинської очолив митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій. Його Високопреосвященству співслужили вікарій Тернопільської єпархії архієпископ Шумський Іов – ректор Почаївської духовної семінарії та керуючий Волинською єпархією УПЦ архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Разом з архієреями за святковим Богослужінням молились сотні священнослужителів з Волинської та інших єпархій Української Православної Церкви та тисячі мирян – мешканців Луцька та гостей міста. Престольне торжество прикрашали своїм співом  хор священників Волинської єпархії під керівництвом протодиякона Михайла Абрамчука та штатний хор Кафедрального собору, регентом якого є Вислоцька Марія Олексіївна.

Завершились торжества святковим многоліттям, опісля якого Митрополит Сергій привітав усіх присутніх зі святом, а керуючий Волинською єпархією подякував усім за молитви та побажав примножувати вірним чадам Церкви Христової вогонь благодаті Христової, тієї благодаті, якою були наповнені серця Усіх Святих землі Волинської.

Довідка

Свято Собору Всіх Святих у землі Волинській просіявших було встановлене у 1881 році. 10 жовтня ( за старим стилем), Свято-Успенська Почаївська Лавра святкувала 50 років свого повернення з унії в лоно Святої Православної Церкви.  Саме тоді, з ініціативи відомого церковного історика протоієрея Андрія Хойнацького, було встановлено вшанування Собору Волинських святих. Усіх подвижників благочестя, які просіяли на Волині і прославлені Церквою у лику святих, нараховується 33: починаючи від святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі, закінчуючи преподобним Амфілохієм Почаївським, який був канонізований у 2002 році.

Від початку християнства на Волині наша земля була прославлена багатьма угодниками Божими, які добрим подвигом віри подвизались самі та стали прикладом для віруючих людей. За традицією, що виражене в іконографії, в цей день особливо вшановуються також просвітителі слов’ян святі Рівноапостольні Мефодій та Кирил, а також Святі Рівноапостольні князь Володимир та княгиня Ольга.

Собор святих історичної Волині налічує безліч угодників Божих. Серед них – перші єпископи Волині святителі Стефан і Амфілохій, святий благовірний Ярополк, князь Володимир-Волинський, святий преподобний Феодор, князь Острозький, який поміняв лицарські обладунки на чернече вбрання і мощі якого перебувають у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, свята праведна Іуліанія, княжна Ольшанська, преподобномученики Афанасій Берестейський та Макарій Овруцький. Найбільшою святинею історичної Волині є Свято-Успенська Почаївська Лавра. Із цією обителлю пов’язані імена особливо шанованих святих нашого краю – преподобних Іова і Амфілохія Почаївських, де і спочивають їх нетлінні мощі. Обидва подвижники у XVII та ХХ століттях відповідно були духовними отцями та провідниками не тільки для монахів (преподобний Іов був ігуменом  Почаївським), але і для багатьох віруючих людей.

До собору Волинських святих належать також і новомученики та сповідники ХХ століття, які були волинянами або чия доля була пов’язана із Волинню.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Напередодні неділі 16-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі

Редактор Головний