5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Священник Волинської єпархії УПЦ з гуманітарною місією відвідав багатостраждальне місто Бахмут

Днями клірик Волинської єпархії, настоятель Свято-Михайлівського храму села Седлище, ієрей Ростислав Хрупчик відвідав багатостраждальне місто Бахмут на Донеччині.

Священник разом з волонтерами київської громадської організації «Право за людей» завезли чотири мікроавтобуси допомоги військовим та місцевому населенню.

Православна громада села Седлище та всі небайдужі волиняни долучили до збору допомоги. Півтори тонни продуктів харчування, овочів, косервації та м’ясних виробів відправилося на Схід і з нашого краю.

Зі слів отця Ростислава, спершу волонтери відвідали українських захисників – бійців 39-ої, 53-ої та 115-ої окремих механізованих бригад. Для військових вони передали найрізноманітнішу допомогу – буржуйки, теплий одяг, термобілизну, ліки продукти харчування та окопні свічки. Один із бусів, який був завантажений допомогою, волонтери залишили для військових Збройних Сил України.

Частину медикаментів волонтери передали і для потреб медиків місцевих «швидких», які через постійні обстріли рятують постраждалих.

«Опісля було саме місто Бахмут, – ділиться далі волинський священник. – Заїхати туди, насправді, це справа не з простих. У цьому нам допомогли військові, які супроводжували нас усю дорогу. Їхали під постійні обстріли та звуки вибухів».

Усього волонтери пробули в Бахмуті не більше півгодини. За цей короткий час, коли вони роздавали гуманітарну допомогу, вибухи не припинялися. Важко навіть уявити, як живеться у таких реаліях бахмутівцям уже близько 9 місяців…

Зі слів місцевого населення, сьогодні у місті залишається орієнтовно 20 тисяч людей. До війни – жителів було близько 100 тисяч. Не мало людей виїхали, але чимало й залишилося.

Нині мешканцям Бахмута особливо важко, адже ні світла, ні води, ні газу, ані тепла – в місті немає нічого. Їжу доводиться готувати просто неба на вогні. Але навіть у таких умовах, кажуть, можна прожити з вірою у спільну перемогу українського народу.

Любов МАКСИМЧУК

Вас може зацікавити

Три речі, які слід зробити у день Стрітення Господнього – поради свт. Феофана Затворника

Редактор Головний

30 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний