17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

СВЯЩЕННИК УПЦ РОЗПОВІВ, ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПІД ЧАС СВЯТОК

У період Святок не можна нічого робити такого, чого не можна робити і в інші дні.

Про це розповів викладач КДАіС протоієрей Володимир Долгих.

«Дванадцять днів від Різдва Христового до Водохреща називаються святками. У цей період скасовується піст у середу та п’ятницю, а звичайні життєві відносини змінюються святкуванням. Питання роботи/не роботи у святкові дні та свята належить до тих проблем, які, незважаючи на свою банальність і очевидність, завжди займатимуть розум православних християн», – сказав священник.

Отець Володимир зазначив, що у Святки не можна нічого робити такого, чого не можна робити і в інші дні. «Не можна набивати своє черево ковбасою, не можна зловживати алкоголем, не можна залишати молитву, не можна не причащатися, в принципі, після тривалої постової помірності не можна занурюватися в гріх і перетворюватися на людиноподібну свиню», – додав він.

«Якщо звернемося до канонів, які регулюють поведінку християн у свята, то побачимо, що у християнстві немає абсолютної заборони на працю у ці дні. Наприклад, 29-те правило Лаодикійського собору 360 року каже наступне: «Не належить християнам юдействувати і в суботу святкувати, але робити їм у цей день, а день недільний переважно святкувати, якщо можуть, як християнам. Якщо ж зберуться юдействуючі, то нехай буде анафема від Христа». Цілком природно це правило поширити не тільки на неділю, а й на всі інші християнські свята і святки», – пояснив викладач КДАіС.

Священник звернув увагу, що досить часто традиція нічого не робити у свята сприймається як легалізація лінощів, що є противним християнському способу життя.

«Гріховна праця стає в тому випадку, коли замість того, щоб піти на Літургію і, відповідаючи на заклик Христа, стати співучасниками Таємної Вечері, їдемо на дачу, прибираємо вдома, готуємо обід і займаємось іншими побутовими справами», – сказав викладач протоієрей Володимир Долгих .

Викладач КДАіС вважає, що в період Святок дуже важливо знайти час для новонародженого Богонемовля, що прийшов у цей світ, щоб померти за нас. «Але якщо після молитов та участі в обрядах приступимо до виконання своїх професійних, побутових, сімейних та інших обов’язків, то нічого ганебного чи гріховного в цьому немає», – сказав священник УПЦ.

Джерело

Вас може зацікавити

Організатори «Стежини добрА» зустрілися, аби поділитися яскравими спогадами цьогорічного табору

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Не забудьте, що ми християни

Редактор Головний

28 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний