8.9 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Основи православ'я УПЦ

Пора в школу: що найважливіше у навчанні

На що важливо звертати увагу під час навчання, і що повинно стати найважливішим в освітньому процесі – говорить керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

Уже післязавтра ми будемо відзначати День знань.

Що ж хочеться побажати в зв’язку з цим святом тим, хто прийде в школу в якості учнів і вчителів?

Першим бажаю вчитися старанно, відповідально і з хорошими результатами. Це дуже важливо, оскільки нашій Вітчизні потрібні висококласні і багатогранні фахівці. А основа їх професіоналізму та успіхів у трудовій діяльності якраз і закладається на шкільній лаві.

Також закликаю накопичувати не тільки знання, скільки формувати в собі вміння вчитися всьому новому. Необхідно бути допитливим, постійно розвивати свої творчі задатки, не боятися йти вглиб дисциплін. Людина характеризується тими обріями, які здатні охопити її думки і уяву. І ці горизонти потрібно постійно розширювати, оскільки такий підхід робить внутрішній світ людини багатшими і монументальнішим. Це подібно до будівництва ракети, здатної долати міжгалактичні простори. Звичайно, можна все своє життя провести в благенькому плоті, що ніколи не покидає місцевий ставок. А можна – в дорозі до нових зірок. Вибір завжди залишається за нами.

Що ж стосується вчителів, то хотілося б побажати представникам цієї поважної і вкрай важливої професії сил, натхнення та Божої допомоги у справі навчання і виховання нашого молодого покоління.

І нехай серцевиною цього процесу стане християнська любов один до одного. Адже якщо між учнями та їхніми наставниками будуть присутні взаємна повага, турбота і підтримка, то навчальний процес піде по найбільш повноцінному та якісному шляху, формуючи цілісні і вольові особистості.

Більш того, всім нам важливо розуміти – отримані знання і вміння обов’язково повинні бути підкріплені моральною основою. Про це дуже добре сказав святий Іоанн Кронштадтський: «Під час навчання надзвичайно шкідливо розвивати тільки свідомість і розум, залишаючи поза увагою серце, – на серце найбільше потрібно звертати увагу. Потрібно очистити це джерело життя, потрібно запалити в ньому чисте полум’я життя так, щоб воно горіло і не згасало і давало напрямок всім думкам, бажанням і прагненням людини, всьому його життю».

Джерело 

Вас може зацікавити

Митр. Антоній (Паканич): Чи можливо вести духовне життя у час війни?

Редактор Головний

Можеш знайти собі зручного духівника, але це тобі не допоможе, – архім. Андрій (Конанос)

Редактор Головний

В УПЦ представили молитвослов українською мовою у форматі аудіокниги

Редактор Головний