9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

Скільки нещасть можна було б уникнути, якби ми хоч трохи цікавилися життям наших ближніх, – митр. Антоній (Паканич)

Напевно практично кожен з нас вважає себе справжнім християнином. Адже ми не грішимо найстрашнішими гріхами: не вбиваємо, не крадемо, не творимо перелюб, ходимо в храм по неділях і навіть подаємо милостиню. 

Але давайте задумаємося, скільки людей навколо нас йдуть на відчайдушний крок – закінчують життя самогубством або в стані тимчасового божевілля вбивають своїх ближніх або власних дітей…

Здавалося б, а при чому тут ми? Але в тому-то і справа, що все це відбувається не раптово і не в якомусь вакуумі. Все це назріває поступово на очах у десятків або сотень людей.

Подумайте, наскільки ми байдужі і неуважні до ближнього, якщо практично у нас на очах визрівають страшні трагедії, а ми їх не помічаємо і жахаємося вже тоді, коли пізно щось змінити.

Можна заперечити: у кожного повно і власних проблем. Зрозуміло, це так. Але ж ми не просто одиниці соціуму. Не просто сліпо-глухі індивідуальності, які живуть самі по собі. Ми християни, а це означає, що всі ми одне тіло. Тіло Церкви, Тіло Христове. І всі ми члени цього святого тіла, яке виміряв Бог, «щоб не було поділу в тілі, а всі члени однаково дбали один про одного. Тому, чи страждає один член, страждають з ним всі члени», говорить нам апостол (1 Кор. 12:26).

Тільки уявіть, скільки нещасть можна було б уникнути, якби ми хоч трохи цікавилися життям наших ближніх, якби, помітивши якісь проблеми, поговорили б. Ніяка біда з тих, про які ми зараз говоримо, не відбувалася сама по собі і раптово. Якби тільки ми були уважнішими один до одного!

Байдужість вбиває. Це не просто висловлювання, а сумна правда життя. І ніякі наші чесноти, ніякі пости і аскетичні подвиги не загладять тієї провини, коли ми в своїй уявній праведності пройшли повз людину, якій потрібно було – ні, не фінансова допомога, не якісь особливі умови – прості людські співчуття і увага.

Давайте задумаємося про це! Хай збереже нас усіх Господь!

Записала Наталя Горошкова

Вас може зацікавити

Співчуття архієпископа Нафанаїла внаслідок ракетної атаки російських військ по Луцьку

Редактор Головний

Загинув під час виконання бойового завдання: клірики єпархії звершили чин похорону Захисника України

Редактор Головний

Був найстаршим у батьків: клірики Любешівського благочиння звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний