14.4 C
Lutsk
П’ятниця, 26 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Розваги у “Лазер-таг” і дискусія над темою трагедії світу: як відпочиває православна молодь на фестивалі “Фавор” 

Другий день православного молодіжного фестивалю “Фавор”, який з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла відбувається на узбережжі озера Тросне, був насичений як цікавими і по-справньому “драйвовими” розвагами, так і не менш цікавими розмовами на актуальні для молоді і водночас доволі фундаментальні світоглядні теми.

Розпочався день, звісно, ранковими молитвами, після чого молоді люди могли пограти у спортивні ігри, позмагатися у стрільбі з луку, прогулятися лісом та покупатися.

Нагадаємо, що темою цьогорічного Фавору є розкриття сутності Православної Церкви та  ії значення у житті християнина.

Отож, вже по обіді благочинний Колківської округи протоієрей Михаїл Анісімов запропонував “фаворівцям” розпочати обговорення цієї теми із доволі цікавого погляду – визначення того, що є трагедією сучасного суспільства. Отець Михаїл висловив думку, що цією трагедією є те, що у наш час людині фактично зовні нав’язуються (за допомогою ЗМІ, реклами, певних елементів масової культури) ті чи інші моделі поведінки та світоглядні імперативи. При чому трапляється так, що ці моделі можуть стати і безальтернативними: “це стосується і моди, і моралі. На жаль, у наш час трапляється так, що першокласник вчить академіка, і це вважається нормальним, а конкретна людина вважає, що вона усе знає, розуміє і все їй підвладне. При чому деякі сучасні сучасні цінності прямо суперечать цінностям християнським“.

І тут батюшка плавно перейшов до теми Церкви: “а перебуваюючи у Церкві, у воїнстві Христвому і у, так би мовити, “клубі”, який об’єднує віруючих у Христа, ви можете набути справжні цінності, знайти правильне рішення і просто залишитися самим собою, не залежити від того, що вам зовні нав’язується”.

Звісно, людські відносити, особливо любов та побудова щасливої сім’ї є однією з актуальних тем, які цікавлять молодь. Отож, розмова далі тривала вже у цьому напрямку. Торкаючись цією теми, протоієрей Михаїл Анісімов зауважив, що справжня любов передбачає жертовність і самовдосконалення, але виключає егоїзм.

“Закоханість є свого роду “хворобою”, і водночас “ліками”, які, промислом Божим, існують для того, щоби дехто просто піднявся з дивану і познайомився із дівчиною чи хлопцем. Але це захоплення може пройти, а справжня любов є дещо більшою. До прикладу, дівчатам варто при виборі супутника життя зважати на те, щоби хлопець вмів, до прикладу, запалити вогнище і щось робити, чудово коли, навіть будучи міським жителем, він вмів би порубати дрова. Якщо юнак розумний і талановитий, але цього не вміє – можна навчитися, це стане в нагоді у житті. Ну і щодо дівчат можна навести відповідні паралелі…Тобто слід себе вдосконалювати, один одного підтримувати, чимось навіть жертувати. Не повинно бути так, коли сім’я створена, а перша ж сварка стає причиною розриву шлюбу. А це зараз і є трагедією нашого суспільства – молоді родини розпадаються…Ну і, звісно, не слід забувати і про те, що дошлюбні відносини мають бути цнотливими“, – такі поради дав протоієрей Михаїл Анісімов.

Що ж до дозвілля, то цього дня молоді люди могли побавитися у доволі цікаву гру, а саме у так званий “лазер-таг”. Озброївшись автоматами, звісно, не справжніми (бойовими зарядами яких був лише світловий промінь) і поділившись на 16 “бойових загонів”, хлопці та дівчата мусили захопити та утримати певний об’єкт, у даному випадку – освітлений кілок. Гра, що певною мірою нагадує такий відоми вид спору як пейнтбол, по-справжньому захопила “фаворіців” і “бойові дії” у лісі тривали кілька годин. Переможцем вияивлася команді зі своєрідною назвою “Огризки”, учасники якої отримал “кубок”.

Для того, щоби не переводити веселий настрій відпочиваючої молоді на складні метафізичні теми, обговорення біля нічної ватри також торкалося гри, точніше – комп’ютерних ігор та ігрової залежності. Зокрема, “фаворівці” переглянули короткометражний фільм, лейтмотивом якого було те, що реальний світ є набагато кращим за віртуальний, і що живучи реальним життям, а не життям комп’ютерного героя, людина може досянгути багато цінного і корисного.

Ця тема (до слова, протоірей Михаїл Анісімов в контексті її обговорення зачепив такий момент православної аскетики як пристрасті та боротьбу з ними) викликала справжню дискусію. Так якщо одні учасники “Фавору” розповідали про свій негативний досвід ігрової залежності чи залежності не байдужих їм людей, які дійсно грали у комп’ютерні ігри буквально “24 години сім днів на тиждень”, то інші константували факт, що розслабитися, поглинувши у віртуальний світ цікавої гри на годинку чи дві, в залежності від ситуації є цілком допустимим.

Отож, усе є добрим в міру. До прикладу, коли хтось не зовсім за призначенням використає сокиру, це не означає, що сокири не слід продавати у магазинах. І це, в ході дискусії, зачепило і тему пристрастей і залежностей як таких.

Ми знаємо з історії ранньої Церкви, що існували єретичні рухи, які заперечували та відкидали шлюб, до прикладу, гностики-маркіоніти, мотивуючи це тим, що людині властиво переживати блудну пристрасть та боротися із нею. А інші єретики навпаки вважали що, мовляв “не варто йти проти природи поки ті в тілі”. Але Церква засудила, звісно, обидві позиції“, – зауважив один з учасників фестивалю Костянтин.

Насамкінець, протоєрей Михал Анісмов вкотре підкреслив, що саме перебування у лоні Церкви Христвої і керування її вченням допоможе віднайти правильний шлях у непростому земному житті.

Варто зауважити, що після завершення програми вечора молоді люди не відразу розійшлися по наметах і залишилися поспівати пісні під гітару біля вогнища.

Автор – Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

Архідиякона Романа (Тюканька) поховали у рідному Нетішині

Редактор Головний

Як правильно провести масляну: що потрібно і чого не варто робити у ці дні

Редактор Головний

У Неділю 6-ту після Пʼятидесятниці Архіпастир звершив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний