19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Новини

Розпочались святкування з нагоди дня пам’яті Всіх Святих землі Волинської. ФОТОРЕПОРТАЖ

22 жовтня, напередодні дня пам‘яті Всіх Святих землі Волинської, архієпископ Нафанаїл очолив святкове всенічне бдіння у кафедральному соборі Луцька.

Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі Волинської та інших єпархій Української Православної Церкви.

«Величаємо вас, Всі Святі землі Волинської і шануємо святу пам’ять вашу, ви бо молите за нас Христа Бога нашого», – так єдиними устами і єдиним серцем під час полієлею на утрені за всенічним бдінням у храмі Всіх святих Землі Волинської Луцька напередодні його престольного свята проспівав величання всім святим історичної Волині хор священнослужителів єпархії.

За богослужінням молились велика кількість віруючих людей. Цілими чергами вони прикладались до святинь храму – ікони Волинських святих, а також до ковчежця із часточками мощей святих угодників Божих.

Свято Собору Всіх Святих у землі Волинській просіявших було встановлене у 1881 році. 10 жовтня ( за старим стилем), Свято-Успенська Почаївська Лавра святкувала 50 років свого повернення з унії в лоно Святої Православної Церкви.  Саме тоді, з ініціативи відомого церковного історика протоієрея Андрія Хойнацького, було встановлено вшанування Собору Волинських святих. Усіх подвижників благочестя, які просіяли на Волині і прославлені Церквою у лику святих, нараховується 33: починаючи від святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі, закінчуючи преподобним Амфілохієм Почаївським, який був канонізований у 2002 році.

Від початку християнства на Волині наша земля була прославлена багатьма угодниками Божими, які добрим подвигом віри подвизались самі та стали прикладом для віруючих людей. За традицією, що виражене в іконографії, в цей день особливо вшановуються також просвітителі слов’ян святі Рівноапостольні Мефодій та Кирил, а також Святі Рівноапостольні князь Володимир та княгиня Ольга.

Собор святих історичної Волині налічує безліч угодників Божих. Серед них – перші єпископи Волині святителі Стефан і Амфілохій, святий благовірний Ярополк, князь Володимир-Волинський, святий преподобний Феодор, князь Острозький, який поміняв лицарські обладунки на чернече вбрання і мощі якого перебувають у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, свята праведна Іуліанія, княжна Ольшанська, преподобномученики Афанасій Берестейський та Макарій Овруцький. Найбільшою святинею історичної Волині є Свято-Успенська Почаївська Лавра. Із цією обителлю пов’язані імена особливо шанованих святих нашого краю – преподобних Іова і Амфілохія Почаївських, де і спочивають їх нетлінні мощі. Обидва подвижники у XVII та ХХ століттях відповідно були духовними отцями та провідниками не тільки для монахів (преподобний Іов був ігуменом  Почаївським), але і для багатьох віруючих людей.

До собору Волинських святих належать також і новомученики та сповідники ХХ століття, які були волинянами або чия доля була пов’язана із Волинню.

Нагадаємо, що завтра у день престольного свята кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської будуть звершені дві Божественні Літургії. О 6-ій годині ранку буде звершена ранкова Боженственна літургія, опісля якої буде відслужений водосвятний молебень.

О 9 годині ранку планується зустріч Архієреїв, які прибудуть на святкування. А о 9:30 розпочнеться пізня Божественна літургія.

Вас може зацікавити

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні Хрестопоклонної неділі та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

У неділю Торжества Православ’я в м. Камінь-Каширський пройшов велелюдний хресний хід з молитвою про мир в Україні

Редактор Головний

У прощену Неділю єпископ Афанасій очолив Літургію у Свято-Пантелеймонівському храмі Луцька

Редактор Головний