23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Різдвяне вітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Відео

«Сьогодні Господь звертається до кожного з нас словами: «Прийдіть до мене, всі тружденні і обтяжені, і я заспокою вас». І блаженна та людина, яка знайшла свою зірку, що веде до Христа, і пішла за нею. Тому що тільки у Христі ми знаходимо справжнє щастя, радість, мир в житті».

Напередодні свята Різдва Христового Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до пастви зі словом вітання.

Христос рождається — славте, Христос з Небес — зустрічайте, Співайте Господеві вся земля!

Цими священними словами поздоровляю усіх вас, дорогі брати і сестри, з великим мироспасительним праздником Різдва по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Цього року, як і минулий рік, на жаль Різдво Христове ми зустрічаємо під звуки смертельних пострілів, якими вороги нищать нашу землю і наш народ.

Крім цієї скорботи, ми ще страждаємо від внутрішньої ворожнечі, яка розпалюється серед нашого народу на релігійному ґрунті.

Всяка ворожнеча, і зовнішня, і внутрішня, має одну дію, один ефект — вона ослабляє і нищить нас.

Але ми мужньо стоїмо, ми захищаємо свою землю, з любов’ю свідчимо про своє християнське достоїнство і честь. Ми молимося Богові з глибокою надією, що Господь позбавить нас від ворогів наших і захистить нас від тих, хто повстає проти нас. Ніяка скорбота, ніяке випробування цього віку не можуть відлучити нас від любі Божої, що у Христі Іісусі.

Тому сьогодні ми піднімаємо свої розумні очі до неба і радісно святкуємо Різдво Христове.

Різдво Христове — це свято Божого миру і Божого благовоління. Різдво Христове — це тайна пришестя у світ Бога у плоті. Різдво Христове — це втілення Божественної любові, яка прихилила небо до землі.

Святитель Григорій Неокесарійський Різдво Христове називає новим чудом, в якому Бог зробився младенцем, щоби нас зробити Божими дітьми. Скільки добра, тепла, світла і божественної любові зійшло на землю у благословенну Вифлеємську ніч!

Цього не можуть збагнути ані людський розум, ані навіть ангели. Святі ангели у Різдвяну ніч літали над благословенною печерою і співали дивну пісню «Слава в вишніх Богу і на землі мир, у людях благовоління».

Ангел з’явився пастушкам вифлеємським і сказав їм «райдуйтесь, тому що нині у Вифлеємі, в місті Давидовому, народився вам Спаситель, який є Христос Господь. І ось вам знамено, ви знайдете младенця сповитого і лежачого в яслях».

Вифлеємські пастушки перші прийшли до благословенної печери і поклонились Богомладенцю Христу.

Вони розповіли Божій Матері і праведному старцю Іосифу все, що сповістив їм ангел. В цей же день, перший день Різдва Христового, до Вифлеємської печери прийшли три східні мудреці-волхви. Їм з’явилась чудесна зірка і привела їх до благословенної печери. Вони поклонились Богомладенцю Христу і принесли йому пророчі дарі – ладан, золото і смирну.

Яка дивна Божа любов до нас грішних людей! Син Божий тільки народжується, а вже кличе до себе все людство. Ангели, які з’явились вифлеємським пастушкам — це знамено, через яке Бог кличе до себе іудейський народ. А чудесна зірка, яка з’явилась східним царям — це знамено, через яке Господь кличе до себе все людство, всіх нас.

І сьогодні Господь звертається до кожного з нас словами: «Прийдіть до мене, всі тружденні і обтяжені, і я заспокою вас». І блаженна та людина, яка знайшла свою зірку, що веде до Христа, і пішла за нею. Тому що тільки у Христі ми знаходимо справжнє щастя, радість, мир в житті.

Ще раз вітаю всіх, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Христового! Бажаю всім здоров’я, щастя, Божого благословення і спасіння! Бажаю, щоб і всі ми стали достойними причасниками Божественного Спасительного Торжества, яке подарував нам своїм Рождеством Син Божий, Господь наш Іісус Христос, Якому від нас слава, честь і поклоніння навіки! Амінь!

Нехай Бог благословить миром нашу українську землю і увесь світ!

З Різдвом Христовим!

 

Вас може зацікавити

24 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Вулицями Луцька пройшов велелюдний хресний хід

Редактор Головний