9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Відео Новини УПЦ Фото

Хресна хода за участю братії Почаївської лаври з урочища Вірля до Почаєва. ВІДЕО. ФОТО

Щорічно перед святом Почаївської ікони Божої Матері, проводиться хресна хода з урочища Вірля в Свято-Успенську Почаївську Лавру.

В п’ятницю 2 серпня 2019 року в день пам’яті святого і славного пророка Божого Ілії Фесвітянина відбувся традиційний щорічний хресний хід з «Почаївською» чудотворною іконою Божої Матері з урочища «Вірля» до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Розпочалась хресна хода святковим молебнем біля хреста-пам’ятника на місці зруйнованого замку графині Анни Гойської, який очолив намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир у співслужінні ректора Почаївської духовної семінарії архієпископа Шумського Іова, братії Почаївської Лаври та Свято-Духівського скита у священному сані та прибулого духовенства. Хресну ходу своїм співом супроводжували братський хор Лаври під управлінням ієродиякона Геронтія (Мучичка), братський хор Свято-Духівського скита під управлінням ієромонаха Самуїла (Головача) та хор студентів ПДС під управлінням священика Андрія Романюка.

Перед виходом із урочища «Вірля» до багатотисячного народу зі словом вітання звернувся намісник Почаївської Лаври митрополит Володимир. У своєму слові він нагадав про те, що «ми продовжуємо славну традицію наших попередників, які на початку минулого століття започаткували традицію хресного ходу по цьому самому маршруту – тільки тоді йшли від Лаври до цього місця (урочища «Вірля»). Хресним ходом, ми прославляємо Бога, возвеличуємо Матір нашого Спасителя і Господа, а крім того хресний хід – це особливий молебень, хресний хід – це проповідь Євангелія за межами храму. Такими трудами, ми свідчимо віру в Бога, ми – обновлюємось і очищаємось, і приобрітаємо добрі справи», –  зазначив владика. Намісник побажав всім учасникам хресного ходу ревності пророка Ілії, Давидової кротості, Самсонової крепості та Соломонової мудрості.

Протягом всієї хресної ходи, жителі сіл, через який пролягав шлях хрестоходців, зустрічали хресну ходу стоячи на колінах та зі сльозами на очах.

Прибувши в Почаївську Лавру урочисте дійство закінчилось молебним співом в Успенському соборі. Наприкінці богослужіння зі словом подяки до всіх присутніх звернувся архієпископ Іов. В своєму слові владика ректор подякував всіх організаторам свята за спільну молитву та побажав усім, щоб Матір Божа всіх оберігала від всякого зла.

Після закінчення хресної ходи, всім учасникам була запропонована святкова трапеза.

Нагадуємо, що напередодні дня пам’яті «Почаївської» ікони Божої Матері в неділю 4 серпня 2019 року о 14:00 в Преображенському соборі Лаври відбудеться мала вечірня з акафістом перед чудотворним образом, о 17:00 – всенічне бдіння. В самий день свята будуть відслужені дві Божественні Літургії о 5:00 – рання Літургія (Преображенський собор), о 9:00 – пізня Літургія (Преображенський собор). Після закінчення пізньої Літургії відбудеться хресний хід по території Лаври, під час якого чудотворна ікона буде віднесена в Успенський собор.

Вас може зацікавити

Напередодні Успіння Богородиці архієпископ Нафанаїл очолив всенічну у Свято-Успенському храмі с. Воротнів

Редактор Головний

З нагоди престольного свята у Старосільському жіночому монастирі єпископ Афанасій очолив святкові богослужіння

Редактор Головний

Навіщо Спаситель прийшов у цей світ та що для нас має бути найголовнішим у святі Різдва Христового

Редактор Головний