22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у Вселенську батьківську поминальну суботу (м’ясопусну)

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі брати і сестри! Сьогодні – м’ясопусна Батьківська поминальна субота. Цього дня Свята Церква поминає всіх від віку спочилих православних християн.

Православна догматика обґрунтовує необхідність молитов за померлих на свідченні Святого Письма про необхідність молитов взагалі, виходячи із загальних понять та заповідей про молитви.

Так, святий апостол Павло просить підносити молитви, моління, благання, подяку за всіх людей (1Тим. 2,1). Святий апостол Яків заповідає нам: “моліться один за одного” (Як. 5, 16). Наші молитви “один за одного” тут не обмежуються ні місцем, ні часом, ні іншими обставинами, ні смертю, бо “чи живемо, чи вмираємо, завжди Господні” (Рим. 14, 3).

У Бога немає мертвих, “бо в Нього всі живі” (Лк. 20, 38). Сам Христос Спаситель прямо і ясно вчив: “Істинно, істинно кажу вам: чого б ви не попросили в Отця в ім’я Моє, дасть вам” (Ін. 16, 23).

Цілком ясний зміст поданих текстів дає нам, брати і сестри, повну підставу підносити в ім’я Христове свої благання до Бога про помилування спочилих. Молитися за померлих ясно і певно свідчать багато отців і вчителів Церкви – святий Кипріян, святий Афанасій Великий, святий Кирило Єрусалимський, преподобні Єфрем Сирін та багато інших. Усі молитви складалися і створювалися найвидатнішими синами Церкви, великими знавцями загробного світу.

Дорогі брати і сестри! Православна Церква, як любляча мати, своїми молитвами за померлих підбадьорює та втішає нас, витирає наші гіркі сльози, співчуває нам. Вона благає в Бога милосердя нашим спочилим, молить Господа простити їхні гріхи, просить для них Царства Небесного, спокою зі святими. Амінь.

прот. Роман Світлик,

настоятель Хрестовоздвиженської парафії УПЦ с. Ощів

(Горохівський благочинний округ).

Вас може зацікавити

Різдво Іоанна Предтечі: що повинен знати християнин

Редактор Головний

Гріх є причиною всіх бід та страждань, що існують у цьому світі, – архієпископ Нафанаїл

Редактор Головний

Проповідь у день вшанування Казанської ікони Богородиці

Редактор Головний