21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Відео

Проповідь у день пам’ять Всіх Святих, в землі Волинській Просіявших

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

                                                        «Поминайте наставників ваших, які звіщали

                                                        вам слово Боже і дивлячись на кінець їхнього

                                                        життя, наслідуйте віру їх».

Такими словами апостола Павла ми сьогодні вшановуємо пам’ять Святих Волинської землі. Воістину сьогоднішнє свято є днем світлого торжества, і радіють не тільки православні християни історичної Волині, а і «вся Церква Христова веселиться».

Волинська земля – одна із перших на Київській Русі була осяяна світлом Христової істини, яка зростила чисельний сонм Святих Угодників Божих. Вони, як зірки на небі, які відкривають нам шлях до Бога. Перед нашим духовним оком один перед одним повстають Угодники Божі, Небесні Покровителі Волинської землі, які від древніх часів і до сьогодні прославляють Господа і Його Святу Церкву. Ми згадуємо таких Угодників Божих, як: Святих Кирила і Мефодія, Рівноапостольних князя Володимира і княгиню Ольгу, Святителів Стефана і Амфілохія Володимир-Волинських, Праведну Іульянію Ольшанську, Преподобномученика Макарія, архімандрита Овруцького, Іова і Амфілохія Почаївських та багато інших святих.

Церква подає нам приклад для того, щоб ми, вшановуючи їхню пам’ять, самі прагнули до святості. Людина своїми силами не може цього осягнути, проте з Богом вона може все. Святі жили у різні часи, в різних умовах, але це не перешкоджало любити всім серцем Христа. Живучи тут, на землі, вони подібно нам мали тілесні потреби, але за своє Богоугодне життя сподобилися Життя Вічного. Молячись Святим Угодникам Божим, ми повинні намагатися бути подібними до них у житті. Святий є той, хто вірний своєму покликанню, той, хто сумлінно виконує свої щоденні обов’язки щодо Бога і ближнього. Саме святості хоче від нас Іісус Христос: «Отже будьте досконалі, як досконалий Отець Ваш Небесний». (Мф.5.48)

Від нас сьогодні не вимагається великих подвигів. Зараз, в наш час, потрібно бути вірним Христовій Церкві, як це показали нам на ділі Святі Угодники Божі. «Де Я, там і слуга Мій буде» (Ін.12.16) – говорить Спаситель. Щоб досягнути нетлінного вінця потрібно приймати участь у Святих Таїнствах, які встановив для нас Христос. Частіше приходити до сповіді та Святих Тіла і Крові Христових. «Хто їсть Мою Плоть і п’є Мою Кров, той в Мені перебуває і Я в Ньому» (Ін.6.56). Саме це є головною і невід’ємною частиною нашого життя.

В сьогоднішній день, нехай Господь по молитвах Всіх Святих землі Волинської, укріпить усіх в нашому земному подвигу, даруючи нам своє заступництво і ходатайство перед Богом. Амінь.

Ієр. Володимир Коверчук,

 настоятель храму

Святих Богоотців Іоакима і Анни

с. Мостище

(Михнівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Божа Матір молиться з радістю за того, хто дотримується заповідей, та з сумом за того, хто їх порушує – митр. Онуфрій

Редактор Головний

Урочисте святкування 60-літнього ювілею єпископа Нафанаїла. ВІДЕО

Редактор Головний

Відбулося зібрання духовенства Білостоцького, Княгининівського, Луцьких центрального та кафедрального округу єпархії.

Редактор Головний