17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Волинська єпархія Фото

Преосвященнійший єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл молитовно відзначив день ангела. ФОТО

24 червня у нижньому Cвято-Андріївському храмі кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської, у день пам’яті апостолів Варфоломія (Нафанаїла) та Варнави, єпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у день  пам’яті свого небесного покровителя.

Читати також: Напередодні дня Ангела Єпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння у Кафедральному соборі

Преосвященнійшому Владиці співслужили архімандрит Савва (Базюк), секретар Волинської єпархії прот. Миколай Бондарук, віце-секретар прот. Валерій Мучак, архімандрит Володимир (Гапонюк)-намісник Чарторийської обителі, настоятель кафедрального собору прот. Володимир Яцишин та інші священники Волинської єпархії.

За богослужінням також молились настоятельки жіночих монастирів – ігуменія Марія (Бадура) та ігуменія Софія (Лівик), а також численні прихожани. Богослужіння своїм співом прикрашали два хори: під керівництвом протодиякона Михайла Абрамчука хор священнослужителів та під керівництвом Марії Олексіївни Федосюк-Вислоцької архієрейський хор кафедрального собору.

Після запричасного стиха проповідь виголосив прот. Віктор Аніпко, прессекретар Волинської єпархії. Опісля одпусту Преосвященнійший владика звернувся до вірних зі словом проповіді.

Зокрема, владика нагадав, що у цей день розпочався Петрів піст, звернувши увагу на те, що він не випадково розпочинається та закінчується пам’яттю святих апостолів. Пам’ять про це повинна спонукати нас до частішого призивання допомоги та молитв святих апостолів, які одними з найперших після Воскресіння відчули всі складності несіння віри Христової, але які і найперші відчули на собі милість Божу до людини через послання з неба Духа Святого, який укріпляє нас та допомагає нам нести життєвий хрест.

Ціллю життя християнина є збирання у своєму серці благодатті Святого Духа, яка очищає та наближає нас до Бога. І у цей піст старатимемось більше думати про очищення своєї душі та по можливості часто причащатись. Тому що причастя наближує нас до Бога.

Опісля зі словами привітань до іменинника звернувся секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук. Він побажав владиці душевних та тілесних сил, а найголовніше – щоб владика, як послідовник апостолів, привів усіх вірних чад довіреної йому єпархії до спасіння.

Згодом було виголошенно многоліття, після якого усі віряни, які були у храмі, привітали Преосвященнійшого владику.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій освятив іконостас та розпис Свято-Іллінського храму у с. Черськ

Редактор Головний

Престольне свято Петро-Павлівського храму Луцька. ФОТО

Редактор Головний

У 25 віддав життя за Україну: єпископ Афанасій звершив Чин похорону загиблого військовослужбовця

Редактор Головний