11.7 C
Lutsk
Субота, 30 Вересень, 2023
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич) розповів, що означає “возлюбити ближнього, як самого себе”

Давайте задумаємося над цими, здавалося б, дуже простими словами: любити ближнього, як самого себе. І тут варто поставити питання самим собі: а як ми себе любимо? У чому виражається ця любов? Що зможемо ми дати ближньому з оглядкою на самих себе?

І це питання не пусте. Адже за фактом може виявитися, що любити ближнього, як самого себе, це надати йому можливість потурати своїм пристрастям, як тілесним, так і душевним. Тому що для дуже багатьох любов до себе проявляється саме таким чином. Адже що є себелюбство, як не потурання власним гріховним бажанням?

Очевидно, що слова Христа «волюби… як самого себе» мають на увазі не себелюбство, а щось інше.

Проблема багатьох наших одновірців в тому, що вони не вміють по-справжньому любити себе, не мають гідності, не поважають себе, а перш за все – не поважають в собі образ Божий.

Ми створені за образом Господа і наша життєва мета – стати Його подобою. Очиститися від пристрастей, підпорядкувати собі всі свої потреби, як тілесні, так і душевні, і зростати в любові.

Якщо ми цього не робимо, якщо повільно кожен день вбиваємо свою душу гріхами, а тіло руйнуємо пристрастями, це не любов до себе. Це ненависть. Так чи зможемо ми після цього всього полюбити ближнього?

Тому-то серед нас так багато нерозуміння, неприйняття, суперечок, образ, заздрості, обману, сліз і злоби. Все це плоди ненависті до себе і до ближнього і, як наслідок, до Бога.

Тільки тоді, коли ми усвідомлюємо, що і ми і наші ближні, є образ Господа, тільки тоді, коли почнемо цей образ цінувати і берегти, тільки тоді – ми зможемо полюбити по-справжньому – і себе, і ближніх, і Бога.

Джерело 

Вас може зацікавити

Священники єпархії привітали ГО, що опікуються особливими людьми та дітьми, з Різдвом Христовим

Редактор Головний

Два митрополита УПЦ ідуть на чолі Хресної ходи в Почаївську лавру. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

«Говорімо слова, сповнені любові, прощення, терпіння і поваги один до одного, й уникаймо слів осуду, нарікання, злоби і ненависті», – Предстоятель.

Редактор Головний