18 C
Lutsk
Вівторок, 30 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

Предстоятель УПЦ розповів, у чому відмінність віри розуму та серця

У своєму житті потрібно старатися здобувати віру серця та жити за Божественними законами.

Про це сказав Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій у проповіді.

«Віра розуму народжується від того, що ми щось дізналися про Бога або, розмірковуючи над красою цього світу, дійшли до висновку, що існує Творець. Але якщо людина має тільки цю віру, то вона ще не спасенна, адже цю віру має і диявол. Він також вірить у Бога, знає, що Бог є, але чинить все проти волі Божої», – зазначив Блаженніший.

Другий вид віри, про який розповів Предстоятель, народжується вже від виконання заповідей Божих і Його священних законів.

«Якщо людина починає жити за священними Божественними законами, то у цієї людини народжується інша віра – віра серця, або ще ця віра називається знанням Бога. Людина на досвіді пізнає свого Творця – не розумом лише, а всім єством своїм. І така людина розуміє, що якщо Бог не допоможе їй зробити якийсь крок, то вона його не зробить», – зауважив Архіпастир.

Митрополит Онуфрій зазначив, що саме ця віра є спасительною, і така віра здатна переставляти гори.

Він також наголосив, що коли людина має таку віру серця, то вона ніколи не буде використовувати її для того, щоб випрошувати у Бога якихось чудес заради створення певного видовища.

«Віра серця – це віра розумна, і той, хто має її, просить у Бога лише те, що є корисним для спасіння», – підкреслив Предстоятель.

Архіпастир побажав, щоб у своєму житті усі старалися здобувати віру серця та жити за Божественними законами.

«Коли людина живе по законах Божих, то виникає така дилема: плоть починає боротися з духом. І дух каже людині – іди молися, а плоть каже – іди на пляж. Дух каже – іди допоможи бідному, а плоть каже – іди, там щось лежить не так, ніхто не стереже, забери собі і збагатієш. Іде постійна така боротьба, і коли вона є, то це важко для людини. Але в цій боротьбі є солодкість благодаті Святого Духа.

Коли людина бореться для свого очищення, для свого спасіння, для того, щоб стати святою, богоподібною, то навіть в найтяжчій боротьбі є якась всередині солодкість, яку людина відчуває. Вона може не розуміти, але відчуває її. І ця солодкість стимулює людину йти далі, знову боротися з собою. І навіть якщо ця людина впала, вона встає і йде далі. Така людина дійсно здобуває віру серця і стає сосудом благодаті Святого Духа», – пояснив Митрополит Онуфрій.

 

Вас може зацікавити

У неділю 7-му після Пасхи Архіпастир звершив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

У день пам’яті апостола Андрія Первозванного православна громада с. Струмівка молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

29 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний