17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Предстоятель УПЦ пояснив, як формується істинна віра

У земному житті все починається з віри, потім по вірі людина вчиняє дії, досягаючи цілей. Є два види віри – розуму і серця.

Про це Предстоятель Української Православної Церкви сказав у проповіді.

«Для того, щоб зʼявилася віра серця, має бути спочатку віра розуму. Виноградна лоза спочатку цвіте, а потім на ній зʼявляється гроно. Але цей цвіт не перетвориться у гроно, якщо не буде сонячного тепла. Якщо цвіт не принесе плода, то він не буде мати користі. Так і віра. Віра розуму – це те світло, яке, допомагає цвіту вирости у плід.

Людина спочатку розумом повірить, а потім починає виконувати Божественні закони і ввіряє себе Богові. Тоді вона починає отримувати благодать Святого Духа і її віра розуму перетворюється у віру серця. Коли Господь говорить: «Якщо ви будете мати віру з гірчичне зерно, і скажете горі: “Перейди звідси туди”, – вона перейде», – Він має на увазі віру серця», – пояснив він.

Як зауважив Блаженніший владика, від виконання Божественних законів зʼявляється знання Бога.

«Тобто як ми знаємо один одного і не сумніваємось ніколи, так і коли людина здобуває віру серця, вона починає бачити Бога очима душі», – зазначив Архіпастир.

Його Блаженство пояснив, що віра є тією основою, на якій базується все духовне.

«У нашому земному житті все починається з віри, потім по вірі ми поступаємо і досягаємо цілі, – сказав він. – …Нехай Господь допомагає нам, молитвами святого апостола Фоми, щоб ми намагалися жити згідно з Божественними законами і зрощували в собі віру серця».

Вас може зацікавити

Сьогодні вшановується пам’ять ікони Божої Матері “Призри на смирення”

Редактор Головний

Свято-Iоанно-Богословська громада Луцька молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

2 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний