9.8 C
Lutsk
Четвер, 28 Березень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Нехай завжди з нашого серця лине молитва, наповненна живою вірою і любов’ю до Пресвятої Богородиці

Улюбленні во Христі браття та сестри!

Ця Різдвяна мить – це велика Тайна нашої святої православної віри, якою починається спасіння кожної душі. Небо і земля торжествують, а з Небесними Ангелами радіють прості пастирі, які тієї Святої ночі прийшли до Віфліємської печери. Їхнім дарунком Божественному Немовляті стала жива віра у Месію.

З далеких східних земель прийшли з дарунком три володаря. Золото, ладан та миро – це дари Посланцю Неба, а щира покірність – це свідоцтво, що їхня мудрість, багатство і влада є порохом супроти величі Божої Дитини.

Різдвяна радість і благодать стали нагородою для тих, хто цю Святу ніч провів у щирій та палкій молитві, просячи у маленького Ісуса вифлиємського чуда – це закінчення війни та повернення воїнів і біженців до рідних домівок.

Прославляючи Ісуса Христа, ми не можемо не прославити Пречисту Діву Марію, яка подарувала Надію миру і любові для нашого народу і в цілому для усього людства.

Сьогодніше свято називається Собором Пресвятої Богородиці, що означає всі народи світу величають Її, як “Чеснішу від Херувимів і Славнішу без порівняння від Серафімів” і є свідчення безкінечної любові до Сина подіях земного життя, а в чудесах для нас після свого воскресіння.

Святий Іоанн Золотоуст у слові на Різдво Христове говорить: “О, чудо нове серед давніх чудес! Хто бо пізнав Матір, Яка без мужа родила“, подібно Адамові від котрого без жінки з’явилась Єва.

Цілим був Адам, коли було взято в нього ребро, нетлінною зосталась і Діва після народження Немовляти“. “Поглянь, як таємничо народжує Вона. Сама народжує, Сама сповиває: не допустила Вона нікого торкнутися нечистими руками до новонародженого Нею Предвічного Дитяти” – навчає з амвону святий Афанасій Олександрійський.

Ми бачимо, Заступниця роду людського оспівана у віршах та піснеспівах, слава Її велика, промениста і чиста, що і ми повинні сказати те саме, що святий Іоанн Дамаскін: “Хоча б хто приписав Тобі незліченну похвалу, проте не звеличив би Тебе достойно”.

Для віруючих християн є втіхою, що Матір Божа є першою перед Богом Помічниця і Захисниця та щедра роздавальниця духовних милостей: “Не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, як тільки Тебе Владичице. Ти нам допоможи, бо на Тебе надіємось і Тобою хвалимось, бо ми слуги Твої, нехай не постидаємось“.

Вознесімо молитви до Пречистої Діви Марії, нашої Небесної Матусі, бо дана велика благодать покривати нас від бід Своїм омофором. Вона – море, з якого виливаються невичерпні річки дарів Божих на шляху до спасіння.

Нехай завжди з нашого серця лине молитва, наповненна живою вірою і любов’ю до Пресвятої Богородиці, а Її Небесний Покров не тільки оберігає, а також стане дороговказом для тих, хто прямує до Царства Божого! Амінь.

Протоієрей Ярослав Максимук,

настоятель Свято-Петро-Павлівського храму

смт Рокині

(Княгининівський благочинний округ)

 

Вас може зацікавити

Грізні викриття святого Іоанна Кронштадтського перед Різдвом Христовим

Редактор Головний

Керуючий єпархією взяв участь у святкуваннях з нагоди 1035-річчя Хрещення Русі

Редактор Головний

27 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний