4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Запитання священнику

Навіщо зберігати цноту до шлюбу?

Моїй доньці 18 років. Вона вже зустрічається з молодими людьми. У Бога вона не вірить. Як їй пояснити, що не можна втрачати цнотливість до шлюбу, якщо вона невіруюча?

Ірина Зяблик


Відповідає протоієрей Олександр Проченко:

– Треба відразу сказати, що абсолютно невіруючих людей немає. Просто у багатьох підлітків виникає протест з приводу заборон. І молоді люди намагаються вирішити цей конфлікт між «хочу» і «не можна» відходом від відповідальності, і, як наслідок, оголошують себе атеїстами або сумніваючими. Мовляв, може Бог і є, але поки не доведете, я буду жити, як хочу. Тому можна змінити думку дочці не оголошенням заборон і покаранням за їх порушення, а повідомленням перспектив. Наприклад, які плюси або нагорода за виконання того чи іншого. Сам Христос почав 1-у проповідь із заповідей блаженств.

Причому, оскільки питання збереження цнотливості до шлюбу стосується хлопців не менш, ніж дівчат, з молодими людьми, які вважають себе атеїстами, можна обговорювати питання цнотливості також заходячи з ракурсу перспектив.

Але повернемося до нашого конкретного питання.

Я кілька разів на сповіді чув історії кинутих дівчат, які поступилися своїм хлопцям і вступали з ними в інтимні стосунки. Історії приблизно однакові. «У нас з ним почалися сварки. Він говорив, що я його не люблю, тому не поступаюся. Я хотіла його утримати… Але незабаром, після того, як все сталося, він мене кинув». Дівчата, запам’ятайте ці історії! Найшвидший спосіб розлучитися з хлопцем – це поступитися до шлюбу. Таким чином, ще ніхто нікого ніколи не утримував.

Давайте розглянемо різні комбінації наступних варіантів: він – хороший і він – негідник; ви – поступаєтеся йому і ви – зберігаєте своє дівоцтво.

Перший варіант. Він – негідник, ви – поступаєтеся. По-перше, ви втратили своє дівоцтво, віддавши його якомусь негідникові, по-друге, незабаром він вас покине. У таких молодих людей від завоювання вашого тіла народжується тільки ще більший апетит. «Цю я уламав! А ось ту зможу?» Ви втрачаєте для нього будь-який інтерес, ваша фортеця впала, треба йти брати штурмом іншу.

Другий варіант. Він – негідник, ви не поступаєтеся. По-перше, ви зберегли своє дівоцтво, не давши його якомусь пройдисвітові. По-друге, незабаром він покидає вас, а ви з цього бачите, що були знайомі з негідною вас людиною. Вам, звичайно, від цього розставання може бути сумно. Але з часом, коли хвилювання заспокояться і все встане на свої місця, ви будете раді, що ця людина пішла з вашого життя.

А якщо ви не поступаєтеся, а ваш хлопець не кидає вас, залишається з вами і півроку, і рік, значить, ми потрапили на третій варіант: він – хороший. Раніше після заручення нареченого і нареченої, в чистих відносинах потрібно було провести не менше року. Ви переконуєтеся, що ваш обранець відноситься до вас з повагою, він цінує ваше бажання зберегти чистоту до шлюбу і залишає свої домагання. Якщо молода людина ще до шлюбу ставиться до вас з повагою, то ймовірність того, що чоловік буде вам вірним усе життя, дуже велика. Взагалі це – найкраща з усіх ситуацій. Тільки подумайте: ви дізнаєтеся про свого обранця те, що зазвичай відкривається тільки після декількох років спільного життя.

Варіант четвертий. Він – хороший, ви поступаєтеся. Як будуть розвиватися ваші відносини далі, важко сказати. Шансів, що буде все добре, стане менше, тому що вже порушені психологічні закони інтимного життя. Дуже ймовірно, що після цього ваші відносини якоюсь мірою охолонуть. Може, і не зруйнуються зовсім, але будуть іншими. Ви і ваш коханий розлучилися з вашою чистотою до шлюбу, і це цілком може спричинити за собою абсолютно непередбачувані наслідки.

Ось один з випадків, яких чимало в реальному житті. У однієї жінки був син, який виріс красивим, впевненим хлопцем. Навчаючись в інституті, літо він проводив, звичайно, вдома. Але матері від цього було тільки важко, бо вона бачила, наскільки він увійшов у розпусний спосіб життя. Дуже часто він йшов на всю ніч зі своїми друзями, ночуючи у них на дачах. Там вони, як правило, шукали собі нових любовних пригод. Але одного разу він прийшов рано, не під ранок, як завжди. При цьому він був дуже злий і не хотів ні про що говорити. З цієї ночі він різко змінився, став мало розмовляти, часто думав про щось своє, явно чимось карався.

Виявляється, у той вечір він познайомився з однією дівчиною. Все йшло як завжди, він смакував приємне проводження часу. Він був упевнений, що дівчина в його руках і згодна на все, але раптом зустрів жорстку відсіч. У його практиці це було перший раз. Вперше він задумався про те, що дівчина може цінувати свою чистоту. Коли до нього дійшло, що ця дівчина чиста і у неї не було ніяких чоловіків, то він закохався в неї дуже сильно. Незважаючи на свою розпусну поведінку, в глибині свого серця він все одно розумів, що його майбутня дружина повинна бути незайманою.

Мати дізналася весь секрет поведінки свого сина, коли він сказав, що скоро одружується. У цій історії, милістю Божою, все закінчилося вдало.

Є духовні закони, які діють, незалежно від того, вірить людина в Бога чи ні. І наслідки від їх порушення можуть бути дуже серйозними.

Джерело

Вас може зацікавити

Чи можна скорочувати ранкове та вечірнє молитовне правило за потреби?

Редактор Головний

Чи забороняє Біблія одружитися з розлученою жінкою?

Редактор Головний

Як пояснити дітям, навіщо потрібен піст?

Редактор Головний