20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини УПЦ

Навернути людину у Православну віру можна лише за допомогою любові, – Предстоятель

У своїй проповіді в Неділю Торжества Православ’я Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій пояснив пастві, чому важливо берегти чистоту віри, а також що необхідно зробити, щоб навернути когось до Православ’я. 

За словами Блаженнішого Митрополита Онуфрія, як морський простір неможливо переплисти без корабля, так і для людини неможливим є спасіння без Церкви. Знаючи це, диявол намагався знищити Церкву за допомогою гонінь, а згодом і за допомогою єресей.

«Але Главою Церкви є Христос, і ніхто не може перемогти Христа, а отже ніхто не може перемогти Його Церкву», — наголосив Архіпастир.

Його Блаженство звернув увагу на нерозуміння деяких людей, які говорять: «Яка різниця яка віра? Головне вірити в Бога, а як ти віруєш — це неважливо».

Відповідаючи на такі твердження, Предстоятель зазначив, що для спасіння вірити в існування Бога недостатньо, адже необхідно ще й творити волю Божу.

«Якщо ж ми не знаємо правильно, Хто Такий Бог, то ми не можемо знати, що Він від нас хоче. І ми не можемо творити Його волю, навіть, бажаючи це робити», — підкреслив Першосвятитель.

За словами Предстоятеля, Свята Церква Православна — це святий путівник, який кожній людині показує шлях, що веде до Царства Небесного. Завдяки Православній вірі навіть останній грішник може в одну мить піднятися, як це сталося із благорозумним розбійником.

Також берегти чистоту віри важливо і тому, що єресі служать причиною релігійних протистоянь.

«Коли в країні дають початок протистоянню на релігійному ґрунті, країна перебуває в небезпеці поділу, розпаду», — наголосив Блаженніший владика.

Окрім того, у своєму слові Предстоятель розповів про єдиний засіб, за допомогою якого можна навернути іншу людину в Православну віру.

«Якщо я хочу, щоб хтось став православним, то це не робиться за допомогою вогню та меча, це робиться за допомогою любові. Покажи, що в тобі більше любові, ніж у твоєму супротивнику. І твій супротивник до тебе прийде. А якщо ти хочеш його вогнем і мечем підкорити, то нічого не вийде, ти лише його озлобиш і віддалиш ще далі від себе», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

 

Вас може зацікавити

Проповідь у п’ятницю першого тижня Великого посту

Редактор Головний

Що таке справжнє щастя та як стати щасливим

Редактор Головний

Напередодні дня пам’яті євангеліста Іоанна Богослова митрополит Нафанаїл звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний