9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

Мистецькі майстер-класи та вечірня: завершився третій день “Фавору”. ФОТО

 

17 липня, на третій день православного молодіжного фестивалю «Фавор-2019» у таборі на мальовничому березі озера Тросне спочатку відбулися два мистецькі майстер-класи – з іконопису та кераміки.

«Богослів’ям у фарбах» називають православну ікону. Про особливості цього незвичайного і надзвичайно духоносного мистецтва молодим людям розповіла художниця та іконописець Ірина Дацюк. Вона наголосила на тому, що ікона відрізняється від живописної картини тим, що її пишуть у відповідності до усталеного канону, при чому кожний елемент та кожна тональність фарби мають певний символічний зміст.

«Також для того, щоби писати ікону треба жити надзвичайно праведним та духовним життям. Тому справді майстерними іконописцями завжди були ченці, а з мирян – дійсно благочестиві люди», – розповіла Ірина Дацюк.

Також вона повідомила і кілька нюансів православного іконопису. Зокрема іконописне зображення святого має містити вказівку на його подвиги, або на його мученицьку смерть. Саме тому, до прикладу, святу великомученицю Варвару зображають із мечем, адже вона прийняла мученицьку смерть від меча, а святу рівноапостольну княгиню Ольгу малюють на іконах молодою, тому що саме у молодому віці вона прийняла Християнство. Що ж до, власне, майстер-класу, то Ірина Дацюк запропонувала його учасникам намалювати на папері та вирізати зображення ангела.

Тонкощі мистецтва кераміки «фаворівцям» відкрив гончар Анатолій Філозоф. Під його керівництвом молоді люди мали можливість виліпити з глини різноманітні фігурки. Серед них були монети-обереги із зображенням хреста-гербу Волині, хрестики, фігурки дельфіна та навіть футбольний м’яч.

Про небезпеку тоталітарних сект розповів, під час тематичної лекції, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Олександр Білінський.

Він, на реальному життєвому прикладі, розповів про те, що небезпеку можуть становити не лише окультні та псевдорелігійні секти, але й різноманітні курси-тренінги з духовного вдосконалення та навчання успіху в житті, якщо вони відбуваються шляхом маніпулювання свідомістю слухачів.

Ввечері, напередодні дня пам’яті святого преподобного Сергія Радонезького, у таборі було відслужено вечірнє богослужіння. Велику Вечірню і Утреню з полієлеєм звершив настоятель Свято-Димитрівського храму села Вишнів Ківерцівського благочиння священик Павло Чамахуд. Багато молоді цього вечора, готуючись до Причастя Святих Христових Таїн, приступили до Таїнства Сповіді.

Після вечірніх молитов та Правила до Святого Причастя відбулася і традиційна нічна ватра.

«Мудрість пісні», – такою була тема цього вечора. Спікер фестивалю протоієрей Михаїл Анісімов запропонував до обговорення відому композицію гурту «Один в каное» «Ікони (Шістдесятникам)».

Батюшка наголосив, що подвиг тих, хто в часи радянської влади боровся за Україну, за українську національну ідею справді був неперевершеним. Разом із тим, згадуючи їх жертовність, православний християнин має пам’ятати, що на першому місці у його житті має бути Бог. А відтак, справді віруюча людина буде і справжнім патріотом, у доброму значенні цього слова, навіть націоналістом, адже дієво любитиме свою рідну землю, свою рідну мову, свого ближнього. І ця любов проявлятиметься не у гаслах, а в реальних справах. А так званий «ура-патріотизм», або “ультра-націоналізм” є доволі небезпечним явищем, оскільки замість Бога, на перше місце в житті людини стає національна чи політична ідея. Із цим погодилися усі, хто взяв участь у цій доволі цікавій дискусії.

І, звісно, юнаки та дівчата просто відпочивали та спілкувалися поміж собою та зі священиками.

Вас може зацікавити

Дорогу встелили квітами: У Костюхнівці попрощалися з бійцем ЗСУ Іваном Кравцем

Редактор Головний

У період новорічно-різдвяних свят студенти ВДС відвідують дитячі навчальні заклади Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Трьохсвятительська громада Луцька молитовно відзначила 20-річчя з дня заснування та першого богослужіння

Редактор Головний