5 C
Lutsk
Субота, 16 Жовтень, 2021
Інтерв’ю Новини УПЦ

Має бути формат «всіх на всіх», – митр. Онуфрій про обмін полоненими. ІНТЕРВ’Ю

Про спільні цінності, які можуть примирити українців по обидва боки лінії розмежування, про перемовини щодо обміну полоненими, про роль Української Православної Церкви у цих питаннях — розповів Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в ефірі телеканалу «Україна» 17 липня 2019 року. Блаженніший владика також прокоментував релігійну ситуацію в країні та дав духовні настанови пастві напередодні виборів, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. В інтерв’ю також взяв участь голова фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський.

Як повернути мир у країну

Українцям потрібно усвідомити, що в цивілізованій, європейській країні мають право на життя люди з різноманітними поглядами, культурами та віросповіданнями.

Предстоятель пояснив, що для того, щоб повернути мир в країну, «ми просто повинні усвідомити, що у нас країна цивілізована, з європейською культурою і ми в цій країні повинні дати можливість жити людям з різноманітними поглядами на життя, з різноманітними культурами, з різними вірами».

А починати потрібно, наголосив він, з того, щоб запрацював закон, у першу чергу Конституція України, і виконувати цей закон мають усі: «починаючи від топової фігури і закінчуючи найпростішою пересічною людиною».

«Ми повинні пам’ятати, що треба наповнювати себе любов’ю до ближнього, терпінням, повагою…, — сказав Предстоятель. — Треба собі накарбувати на чолі, що я не є найкращий, …не намагатись, щоб ближній був абсолютно схожий на мене… Треба пам’ятати, що у Бога Свої погляди на людей, на їх внутрішній стан. Бог нас терпить — і ми повинні один одного терпіти. Будемо терпіти один одного, поважати один одного, які ми є різні, будемо любити один одного — буде у нас мир, буде злагода і буде у нас все. На цьому будується все: і економічне зростання, і соціальне, і духовне — все будується на мирі».

Блаженніший владика переконаний, що це принцип самозбереження, інакше «ми просто самі себе знищимо».

В Україні проживають люди з різними культурами, й з цим потрібно рахуватися, вважає  Архіпастир.

Він підкреслив, що в УПЦ сподіваються на те, що лінія розмежування, яка розділяє сьогодні українців, зникне. «Це наша мета», — підкреслив він.

«Ті люди, які живуть по той бік розмежування, себе не вважають іншими, вони себе вважають українцями. Напевно, треба і до них прислухатися, — продовжив Його Блаженство. — …Коли почали нав’язувати західну культуру Сходу і навпаки, — на цьому почалося це розділення».

Блаженніший Митрополит Онуфрій про обмін полоненими

Коментуючи ситуацію зі звільненням полонених, Предстоятель підтвердив, що, як і раніше, Українська Православна Церква буде робити все можливе, щоб допомогти звільнити усіх українських бранців. Про це йшлося на зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським.

Митрополит Онуфрій повідомив, що УПЦ знову виступила з ініціативою до нової влади, щоб цей процес відновити, а також надіслали лист Святішому Патріарху Кирилу.

«Я вже звернувся з листами і до Святішого Патріарха Кирила, щоб він зі своєї сторони організував ходатайство за наших військовополонених, і до нашого Президента з відповідним листом, щоб відновити цей процес».

Він розповів про обмін: «Тепер ми просимо, щоб у форматі “всіх на всіх” всі військовополонені були звільнені».

«З чогось повинен починатися мир. І, напевно, найлогічніше, найправильніше буде, щоб він починався з того, щоб ті молоді люди – а це кращі люди – щоб вони не страждали у тих полонах, тюрмах, щоб вони повернулися в свої домівки, щоб син повернувся до матері, чоловік – до дружини, батько – до дитини», — сказав Владика.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, як українцям не лишитися осторонь від важливих процесів, які визначатимуть майбутнє і всієї країни і кожного з нас, водночас, зберегти віру і спокій у серці, Блаженніший сказав так: «Є така формула поведінки християнина: “відай Боже Богові, а кесареве – кесарю”. Християнин має правильно зберегти цей баланс».

«Позиція нашої Церкви: ми повинні об’єднатися – такі, які ми є, різні, неоднакові й в культурі, і в релігії, ми повинні об’єднатися і допомогти Президентові втілити ті добрі наміри, які він озвучив, бувши кандидатом, і які він озвучив тепер, вже як Президент нашої держави, — розповів Предстоятель. — Коли я мав з ним зустріч, то сказав, що наша Церква не просить ніяких преференцій, ніяких переваг, ми просимо, щоб у нас працював закон, щоб ми всі були рівні перед законом. І це все, нічого більше не треба. Нам не треба ніякої руки, щоб нам подали, і допомоги… У нас там рука — на Небі й допомога — на Небі. Бог дає нам, що нам треба — все дає. Якщо це буде, це і для Церкви буде добре, і якщо ми об’єднаємось всі для користі своєї держави, підтримаємо Президента в його добрих намірах, то, думаю, і держава наша підніметься і буде в нас успіх, той, якого ми всі чекаємо».

Насамкінець Блаженніший владика побажав глядачам Божого благословення: «ми повинні любити один одного, поважати один одного, терпіти один одного, а понад усе повинні любити Бога. Тоді буде у нас мир і злагода, і усе, про що ми всі мріємо, все буде у нас».

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив святкове богослужіння напередодні Богоявлення. ФОТО

Редактор Головний

Волинська єпархія організувала Хресний хід до дня пам’яті Всіх Святих землі Волинської

Редактор Головний

“Божа воля веде людину до світлого фіналу, а людська – до плачевного”, – Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний