17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ: Важливо залишатися вірним Церкві

З надією на волю Божу, зі смиренням і мужністю необхідно пройти випробування, у молитві за один одного, за нашу владу, щоб Господь умудрив і усмирив тих, хто озлобився на правду Божу.

Про це керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) сказав у проповіді.

«Сьогодні важливо залишатися вірним Церкві, не піддатися спокусам, різним умовлянням, не впасти в розкол. Те саме проходила Церква на початку XX століття. Все повторюється, навіть мовні звороти ті ж, один до одного. І тоді православний народ не прийняв обновленців, яких підтримували безбожні більшовики. Вірні не відвідували храми обновленців, чекали на повернення храмів, коли благодать Божа знову засяє в них і перебуватиме з віруючими людьми.

Ми сподіваємось не на свої сили, а на сили Божі, а перед Божою силою ніщо не встоїть. Прикро, що озлоблення у суспільстві велике і підтримується у наших співвітчизниках, зокрема засобами масової інформації», – зазначив митрополит Антоній.

Владика підкреслив, що не можна заражатися агресією і злістю, уподібнюючись до тих, хто творить беззаконня.

«У смиренні наша сила. Христос переміг смерть саме смиренністю, прийняттям Божої волі. Ми повинні наслідувати Христа, смиренно, але з мужністю і гідністю, не гордовитісью, але з гідністю образу Божого, яким володіє кожен з нас, переносити всі випробування. Важливо нам з надією на волю Божу, зі смиренністю і мужністю пройти цю ниву, у молитві за себе, за один одного, за нашу владу, щоб Господь умудрив і упокорив тих, хто озлобився на правду Божу. І тоді ми відчуємо зовсім інший стан: мирність. І Господь обов’язково дарує перемогу. Адже наша боротьба не проти плоті і крові, наша боротьба з духами злості піднебесними: молитвою, старанністю, посиленням посту», – підсумував керуючий справами УПЦ.

Вас може зацікавити

24 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ розповів, чому самогубство – це важкий гріх

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл звершив читання другої частини покаянного канону у кафедральному соборі

Редактор Головний