13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ розповів, чому люди не хочуть іти зі своєї Церкви

Хоч би як не намагалися противники Церкви розхитати її, мільйони людей залишаються вірними чадами своєї Церкви.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«У непроглядній темряві безвиході, світлом надії просяяла блага звістка про прихід у світ Христа Спасителя. І небо опустилося на землю і світ завмер в очікуванні дива, наповнившись прекрасним сяйвом», – сказав митрополит Антоній.

Владика звернув увагу, що сьогодні темрява знову затьмарює розум людей і вони вступають у боротьбу із Самим Богом.

«Нічого безрозсуднішого бути не може, нічого більш саморуйнівного не існує. Бо Бог є джерелом життя. Християнин завжди сподівається на Бога. І ми віримо, що зло буде переможено, а темрява розвіється, як розсіяна була імла ангельським привітанням: «Радій, Благодатна! Господь із Тобою!»», – сказав архієрей.

Митрополит зазначив, що християнство – це реалізм, і якщо бути реалістом і тверезо дивитися на події, що відбуваються, то можна побачити, що в житті якісно нічого не змінюється.

«Храми відбирають, але громади лишаються. Люди – це золото Церкви! І всі ми тільки загартуємось і стаємо міцнішими, зміцнюємося у вірі, проходячи через випробування, захищаючи наші святині», – сказав керуючий справами УПЦ.

Він звернув увагу, що хоч як би не намагалися противники Церкви розхитати Її, реальність не змінюється: мільйони людей залишаються вірними чадами своєї Церкви, як залишалися ними під час страшних переслідувань різних епох.

«Схилимо ж смиренно наші голови з глибокою вірою перед звісткою, провіщеною Архангелом Пресвятій Діві: «Дух Святий знайде на Тебе, і сила Вишнього осяє Тебе: тим самим і свято, що народжується, наречеться Син Божий». Ці слова почув світ того благословенного дня. Чи почуємо ми їх сьогодні? Це залежить лише від нас. З цих слів почалася найбільша справа спасіння людського роду. Прославимо ж Пресвяту Діву, Мати Пречистого Господа нашого Іісуса Христа і нашу Заступницю і наслідуватимемо Її святій смиренності. А ангели Господні вже на землі», – закликав митрополит Антоній.

Вас може зацікавити

Ранкове богослужіння у понеділок першого тижня Великого посту

Редактор Головний

У другу річницю повномасштабного вторгнення Росії митрополит Нафанаїл звершив молебень за мир в Україні

Редактор Головний

Спішімо, разом у молитві, завжди до Творця – проповідь у день Різдва Христового

Редактор Головний