9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
УПЦ

Головним подвигом останніх християн буде терпіння скорбот і хвороб, – Предстоятель

В останні часи не буде таких подвигів, які здійснювали святі отці, але терпіння скорбот і хвороб прирівняє останніх християн до великих подвижників.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день пам’яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Дивлячись на життя преподобних наших отців, кожен хоче отримати для себе якийсь урок. Чи можемо ми робити щось подібне до того, що робили преподобні отці? — запитав Архіпастир і пояснив. — Сьогодні на те, щоб закритися в вузькій малій печері, як це робили затворники, напевно, не здатний ніхто з нас. Ми там помремо, якщо навіть нам будуть носити кожен день повні підноси всяких страв і питва. Просто того замкненого простору, самого затвору ми не витримаємо, впадемо у відчай, і від відчаю помремо. Але є інші подвиги, в яких, якщо не стати рівними, то наслідувати преподобних отців ми можемо».

Предстоятель зазначив, що сьогодні світ наповнений скорботами та хворобами, й нагадав слова святих отців про те, що останні християни будуть спасатися терпінням.

«Не буде таких подвигів, які піднімали святі отці, але терпіння скорбот і хвороб прирівняє останніх християн до тих подвижників, які трудилися в перші століття християнства», — підкреслив він.

Його Блаженство дав духовну пораду: «У хворобі не треба нарікати на Бога: “Що я зробив, через що я хворію? Адже я нічого за собою не відчуваю?”. Треба приймати від Бога ці ліки, хворобами Господь лікує нас».

За словами Митрополита Онуфрія, немає ніякої користі від того, щоб досліджувати, за що була послана та чи інша хвороба: «треба їх терпіти та намагатися виправлятися себе, дивитися за собою, щоб не грішити».

Вас може зацікавити

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл співслужив Предстоятелю напередодні 6-ої річниці інтронізації

Редактор Головний

Це День народження нашого народу, – Блаженніший Митрополит Онуфрій вітає українців з Днем Хрещення Русі

Редактор Головний

Духовні настанови Блаженнішого Митрополита Онуфрія у 77-му річницю з Дня народження Предстоятеля — 37 цитат

Редактор Головний