22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Основи православ'я

Довіритися Богові, не означає сидіти, склавши руки, та чекати, – архім. Андрій (Конанос)

Приїжджає людина в аеропорт, не може знайти свій квиток, і їй кажуть: «Вам доведеться трохи почекати». Чекає і молиться, щоб знайшлося місце, переживає, що рейс для неї не відбудеться: «Господи, прошу Тебе, зроби так, щоб мене взяли, зроби все як належить, зроби для мене щось хороше». Називають деякі імена, він поза списком. В результаті чи не знаходиться йому місця, відлітає літак, він засмучується, сердиться, обурюється і нервує. Через деякий час раптом чує таку новину: набравши висоту, літак впав. Падає на підлогу, цілує її і зі сльозами говорить: «Я вижив. Я живий! Я живий! Якби сів на цей рейс, не жив би! Але я живий зараз. Я ж наполягав на тому, щоб мене пропустили в літак, був упевнений, що у мене вийде, але що б зі мною сталося!»

Уявімо подумки слова того, хто розбився: «Що б ти сказав про мене? Добре, той, хто втратив свій рейс, врятувався. Але за що це все мені?» Знаєш, що я роблю? Мовчу. Мені нема чого йому відповісти. Тому що дійсно такий феномен як життя, таїнство життя, вище нас. Я сказав би тільки одне: «Брат мій, не питай мене. Запитай у Того, Хто регулює наше життя. Запитай Того, Хто все влаштовує і все знає, Хто веде нас туди, куди Він Сам знає і де краще для кожного з нас. І знає, скільки нам жити, коли ми звідси підемо і за яких обставин. Тільки Він розповідає, як і чому. Я не знаю що тобі відповісти”.

Правда, цьому дивуюся і я. Але знаю, що той, хто залишився в живих, після того, що сталося, стає більш зрілим, на багато речей вже дивиться по-іншому. Він думає і говорить: «Дивись, що могло б статися. Значить, не треба говорити в житті “це для мене погано”, як я це робив перед рейсом, адже не знаєш, що тобі готує майбутнє і що дійсно добре і погано».

Залишається нам зробити лише одне – довіритися Богові! Деякі, почувши подібне, скажуть: «Значить, мені нічого не робити? Не робити ніяких рухів? Сісти з складеними руками і чекати?» Звичайно ж, треба робити і самому щось, робити якісь дії, будувати свої плани. Але з цього моменту залишаєш все, довіряєш Божій любові і кажеш: «Боже мій, Ти благослови все це, Ти управи все це. Я не знаю, що вийде з мого починання. Не знаю. Можуть бути помилки, невдачі, проблеми. Можуть і кинути мене. Я починаю, благослови моє життя».

І немає гарантії, що все піде добре. Врахуй це! Є різні люди, вчителі, богослови, я теж можу помилитися, адже з дитячих років нас навчили: якщо ти поруч з Богом, у тебе все буде добре, маючи на увазі те, що приносить задоволення. І наше реальне життя нас у цьому розчаровує. Тому що нам не пояснили, що означає «добре». «Добре» не означає, що все буде в рожевому кольорі, легко і приємно. Тому що на ділі ми бачимо, що, швидше за все, має місце протилежне і розуміємо: коли ти біля Бога, не все завжди буде добре. Наздоженуть пригоди і засмучення, гоніння і хвороби, бідність і невдачі в житті. Це безумовно. Але завдяки всьому цьому ти станеш більш зрілим, збагатишся, станеш смиреннішим, душа твоя знайде мудрість і освіченість. Хто сказав, що людина біля Бога не зіткнеться з непередбаченими обставинами? Що з нею не станеться те, чого воно не чекає, навіть те, чого уявити не могла? Ні, не думай, що біля Христа, біля Господа, ти уникнеш випробувань. Доведеться пройти через багато труднощів. Але з маленьким нюансом: ти будеш знати, як це все пройти. Багато хвиль зустрінеш, але впораєшся з ними, навчишся, як стрибнути в океан і дістати дна. І коли прийде нова хвиля, яка тебе засмутить, ти поринеш в смирення, в любов, віддасишся Божій волі, скажеш: «Господи, я не можу пояснити своє життя. Але знаю, проте – і цього мені достатньо – того, що Ти мене любиш».

З книги о. Андрія (Конаноса) «Любов назавжди»
Переклад з новогрецької Сергія Рудька

Вас може зацікавити

Церква святкує перенесення мощей святителя Миколая із Мир Лікійських в Барі: що потрібно знати про цей день

Редактор Головний

ЩО ДОПОМОЖЕ ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ З КОРИСТЮ ДЛЯ ДУШІ

Редактор Головний

Про що треба просити святителя Миколая, у чому він обов’язково допоможе?

Редактор Головний