16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

Чи можна їсти яблука до Преображення

У Церковному Уставі немає жодної заборони їсти яблука до свята Преображення Господнього.

Про це розповів викладач Київської духовної академії диякон Андрій Музольф.

Отець Андрій нагадав, що згідно Типікону заборона відноситься до винограду і лише потім йдеться і про інші «овочі», тобто плоди.

Він розповів, чому виникла традиція освячувати виноград саме у свято Преображення.

«На Сході саме до середини серпня дозрівали два основні продукти харчування: виноград, з якого робилося вино, та пшениця, з якої випікався хліб. Крім того, що ці два «плоди» є основними у харчовому раціоні людини, вони також використовуються і для головного Таїнства Православної Церкви – Євхаристії, в якій хліб та вино благодаттю Святого Духа перетворюються на Тіло та Кров Христові. І саме це співвідношення відображено в молитві на освячення винограду на свято Преображення», – пояснив отець Андрій Музольф.

Крім того, згідно з церковною практикою, «кожні нові плоди освячувалися під час їхнього дозрівання, і тільки згодом, можливо, через наші духовні лінощі та недбальство, освячення всіх початків плодів приурочили до свята Преображення».

«Те, що є нормою на Сході, не завжди може бути виконане у наших регіонах. Дуже часто трапляється так, що багато сортів винограду та яблук дозрівають задовго до Преображення. Отже, ці плоди мають просто згнити на гілці. Адже це насправді буде куди більшим гріхом – гріхом невдячності по відношенню до Бога та Його дарів», – наголосив викладач КДАіС.

Він нагадав слова апостола Павла, який пояснив, що «їжа не наближає нас до Бога: бо, чи їмо ми, нічого не втрачаємо; чи не їмо, нічого не набуваємо» (1 Кор. 8:8), тому «якщо той чи інший припис Церковного Уставу стає в один розряд із забобонами, це вже говорить про нашу духовну відсталість і нерозуміння суті християнства».

Джерело

Вас може зацікавити

Роздуми прп. Паїсія Святогорця про молодь на життєвому розпутті

Редактор Головний

Керуючий єпархією звершив Всенічне бдіння напередодні 34-ої Неділі після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Не тельців, а свою душу – ось, що повинна приносити людина в жертву Богу, – Предстоятель

Редактор Головний