17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чи можна вітати представників інших релігій з їхніми святами

Вітаючи представників іншої конфесії з їхніми релігійними святами, православні виявляють повагу до ближніх.

Про це розповів протоієрей Володимир Пучков у коментарі порталу «Православная жизнь».

«Вітаючи іновірця зі святом, ми ні в якому разі не визнаємо за його релігійною традицією істинності і тим більше не зраджуємо Христа і не грішимо проти вірності Церкві. Ми лише демонструємо просту людську повагу до ближнього та увагу до того, що для нього має важливість. Оскільки у цій ситуації фокус нашої уваги спрямований не так на свято, але на конкретну людину. Стосовно цієї людини ми і виявляємо, якщо хочете, такт, вихованість та ввічливість», – зазначив священник.

Він нагадав, що любов до Бога проявляється у любові до ближніх.

«Хіба віруючій людині не треба бути ввічливою? Чи зневажливе ставлення до ближнього, хоч би якою він був віри, вже перестало бути гріхом? Якщо апостол ставить християнам в обов’язок бути в мирі з усіма (Рим. 12:18), то чи не тим більше християнин повинен поводитися з повагою по відношенню до кожної людини? А нормальне, ставлення з повагою неможливе без дотримання норм пристойності», – сказав протоієрей Володимир.

Священник пояснив, що нормальним бачиться подяка у відповідь на привітання з християнським святом з вуст іновірця, а також не менш природним є і поздоровлення іновірця з його святом.

«Зрештою, ми покликані ставитися до ближніх з любов’ю, а любов, як відомо, передбачає вміння плакати з тими, хто плаче, і сміятися з тими, хто сміється. Іновірець же через свою віру нашим ближнім бути не перестає. То чому б не поставитися до нього любов’ю? Адже любов така, що, скільки нею не поділися, від нас точно не зменшиться. І від поздоровлення іновірця не постраждають ні віра, ні душа, ні церковність», – підсумував отець Володимир.

Джерело

Вас може зацікавити

Що таке святість та як її досягти

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, чому люди не відчувають себе щасливими

Редактор Головний

3 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний