16.8 C
Lutsk
Четвер, 12 Вересень, 2024
Відео Новини УПЦ

Берегиня Одеси – Касперівська ікона Божої Матері. ВІДЕО

Напередодні святкування ювілею Хрещення Русі Інформаційно-просвітницький відділ щодня публікуватиме житія святих сповідників руських, історію знайдення і прославлення чудотворних мощей та ікон, з якими відбудеться Великий Хресний хід та які під час урочистостей будуть доступні для поклоніння в Трапезному храмі прп. Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Пропонуємо вашій увазі сюжет про Касперівську ікону Божої Матері, що вийшов в ефірі програми «Ранок з Інтером» 15 липня 2019 року.

Берегиня Одеси — кажуть віряни про Касперівську ікону Божої Матері. Люди переконані: саме вона двічі рятувала місто під час війн! Тому до неї так часто і звертаються по допомогу… Напередодні сотні християн із різних куточків країни пройшли хресною ходою на честь чудотворної ікони.

Цей образ – найвідоміша християнська святиня півдня України. Вона є значущим символом Божої любові для парафіян Одеси, Миколаєва, Херсона та Криму. Наразі чудотворна ікона постійно знаходиться в Свято-Успенському кафедральному соборі міста Одеси.

Написана олійними фарбами на полотні, прикріпленому до дошки, Касперівська ікона прибула на терени України з родиною серба з Трансільванії, ім’я якого історія не зберегла. Сталося це всередині XVIII століття. Святий образ був родинною реліквією, що передавалася від покоління до покоління. У 1809 році власницею ікони стала херсонська поміщиця Іуліанія Касперова. У житті благочестивої жінки в 1840 році настав кризовий період, і вона подовгу проводила час перед іконою, розповідаючи про свої негаразди та звертаючись до Богородиці зі щирою молитвою. Саме тоді й сталося перше чудо – чудо оновлення: потьмянілий старовинний образ роз’яснився, й стало чітко видно кожну рису Богородиці та Божого Немовляти.

Чутки про чудотворну ікону поширилися швидко, і вже незабаром до дому поміщиці почали приходити люди, для яких віра і чудо стали останньою надією. І дива продовжували відбуватися. Історія зберегла імена тих, хто зцілився завдяки молитві та Милості Цариці Небесної.

До чудес, здійснених Касперівською іконою Богородиці, відносять порятунок Одеси від ворожого флоту, який взяв місто в облогу під час Кримської війни 1853-1855 років. Після молитви містян перед святим образом і хресного ходу на свято Покрови вороги раптово розвернулися і залишили Одеську бухту.

В ХХ сторіччі найвідомішим чудом, пов’язаним з іконою, вважають позбавлення села Гнилякове на Одещині від епідемії холери у 1922 році. Касперівська Богородиця вважається покровителькою морського та повітряного флоту.

Вас може зацікавити

Волинська єпархія організувала Хресний хід до дня пам’яті Всіх Святих землі Волинської

Редактор Головний

У неділю Святих жінок мироносиць єпископ Афанасій звершив богослужіння у храмі с. Піддубці

Редактор Головний

Юні вихованці луцької недільної школи показали різдвяну виставу у геріатричному пансіонаті

Редактор Головний