13.5 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

9 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 21-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Нестора Солунського (бл. 306).

Прп. Нестора Літописця (1114), Мцц. Капітоліни та Єротиїди (304). Прп. Нестора некнижного, Печерського (XIV). Знайдення мощей блгв. кн. Андрія Смоленського в Переславлі-Залеському (1539). Мч. Марка і тих, що з ним (304).

Прмч. Сергія (1942).

Євангельські Читання

Кол., 249 зач., I, 1-2, 7-11. Лк., 55 зач., XI, 1-10. Мч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ДАВ МОЛИТВУ СПІЛЬНУ ДЛЯ ВСІХ, ПОЄДНАВШИ У НІЙ ВСІ ПОТРЕБИ НАШІ, ДУХОВНІ ТА ТІЛЕСНІ, ВНУТРІШНЄ ТА ЗОВНІШНЄ, ВІЧНЕ ТА ТИМЧАСОВЕ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

АЛЕ ОСКІЛЬКИ В ОДНІЙ МОЛИТВІ НЕ МОЖНА ПОЄДНАТИ ВСЬОГО, ПРО ЩО ДОВОДИТЬСЯ МОЛИТИСЯ БОГУ У ЖИТТІ, ТО ПІСЛЯ МОЛИТВИ СПІЛЬНОЇ ДАНЕ ПРАВИЛО НА ВИПАДОК ОСОБИСТИХ ПРОХАНЬ: “ПРОСІТЬ, І ДАНО БУДЕ ВАМ; ШУКАЙТЕ, І НАЙДЕТЕ; СТУКАЙТЕ І ВІДКРИЮТЬ ВАМ”.

 

У ЦЕРКВІ БОЖІЙ ТАК І РОБИТЬСЯ: ХРИСТИЯНИ ВСІ СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ ПРО СПІЛЬНІ ПОТРЕБИ, АЛЕ КОЖЕН ОСОБИСТО ВИСЛОВЛЮЄ ПЕРЕД ГОСПОДОМ СВОЇ ПОТРЕБИ. СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ У ХРАМАХ ЗА ВСТАНОВЛЕНИМ ПОРЯДКОМ, ЯКЕ Є НІЧИМ ІНШИМ, ЯК ПОЯСНЕННЯ І У РІЗНИХ ВИДАХ ВИСЛОВЛЕНА МОЛИТВА ГОСПОДНЯ, А ПРИВАТНО, ВДОМА, КОЖЕН ЯК ВМІЄ ПРОСИТЬ ГОСПОДА ПРО СВОЄ.

 

І В ХРАМІ МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ СПІЛЬНОЮ МОЛИТВОЮ. ПРО ОДНЕ ТІЛЬКИ ТРЕБА ТУРБУВАТИСЯ, ЩОБ, КОЛИ СТОЇМО НА МОЛИТВІ, ВДОМА ЧИ У ЦЕРКВІ, У НАС НА ДУШІ БУЛА СПРАВЖНЯ МОЛИТВА, СПРАВЖНЄ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДНЕСЕННЯ РОЗУМУ І СЕРЦЯ НАШОГО ДО БОГА. ЯК ХТО ЗУМІЄ, НЕХАЙ РОБИТЬ ТАК.

 

НЕ СТІЙ, ЯК СТАТУЯ, І НЕ БУРМОЧИ МОЛИТОВ, ЯК ЗАВЕДЕНА МАШИНКА, ЩО ГРАЄ ПІСНІ. СКІЛЬКИ НЕ СТІЙ ТАК І СКІЛЬКИ НЕ БУРМОЧИ, НЕМАЄ У ТЕБЕ МОЛИТВИ, КОЛИ РОЗУМ БЛУКАЄ І СЕРЦЕ ПОВНЕ ПОВСЯКДЕННИХ КЛОПОТІВ. УЖЕ ЯКЩО СТОЇШ НА МОЛИТВІ, НАЛАШТУВАВСЯ НА НЕЇ, ЩО ВАРТУЄ ТОБІ І РОЗУМ ТА СЕРЦЕ ЗАЛУЧИТИ СЮДИ Ж?

 

І МАНИ ЇХ, НАВІТЬ ЯКЩО ВОНИ ПОЧАЛИ УПИРАТИСЯ. ТОДІ СКЛАДАЄТЬСЯ МОЛИТВА СПРАВЖНЯ, ЯКА ПРИВЕРНЕ МИЛІСТЬ БОЖУ І БОЖУ ОБІТНИЦЮ: ПРОСІТЬ І ДАСТЬСЯ. НЕ ДАЄТЬСЯ ЧАСТО ТОМУ, ЩО НЕМАЄ ПРОХАННЯ, А ТІЛЬКИ БЛАГАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ.

Вас може зацікавити

Святкова вечірня у кафедральному соборі напередодні 4-ї неділі після П’ятидесятниці. ФОТО

Редактор Головний

20 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 жовтня 2022 року – православний календар

Редактор Головний