17.8 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Календар

8 березня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 1-ша Великого посту. Торжество Православ’яГлас 5-ий.
Великий піст.
Дозволяється їжа з олією.

Перше (IV) та друге (452) знайдення глави святого славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Совершается служба с полиелеемІоанна .

Прп. Єразма Печерського (бл. 1160).

Кіпрської ікони Божої Матері в с. Стромині Московської області.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12-35. Літ. – Євр., 329 зач. (від полу́), XI, 24-26, 32 – XII, 2. Ін., 5 зач., I, 43-51. Предтечі: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Мф., 40 зач., XI, 2-15.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Православ’я. Не забудь правильного слова, яке сказав ти Богу, відновлюючи з Ним завіт, виконаний з твого боку несумлінно. Пригадай, як та чому порушив, і старайся уникати нової невірності.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Не слово гарне славне, – славна вірність. Чи не славно бути у завіті з царем? На скільки ж краще бути у завіті з Царем царів! Але слава ця обернеться у сором тобі, якщо не вірний будеш завіту.

 

Від початку світу скільки прославлено великих людей! І всі вони прославлені за вірність, у якій вистояли, попри великі біди та скорботи через таку вірність: перетерпіли наруги та побої, а також кайдани та в’язниці. Були побиті камінням, піддавалися тортурам, вмирали від меча, скиталися в овечих та козячих шкурах, терпляли скорботи та озлоблення; ті, яких увесь світ не був гідний, скиталися пустелями та горами, печерам та проваллями земними… тому і ми, маючи навколо себе таку хмару свідків, з терпінням будемо проходити все, що нам потрібно витерпіти, дивлячись на начальника та виконавця віри Іісуса”.

Вас може зацікавити

21 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний