6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

7 червня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). Посту немає.
Третє знайдення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Iоанна (близько 850). Мц. Вікторії Єфеської. Сщмч. Ферапонта, єп. Кіпрського (IV). Свт. Інокентія, архієп. Херсонського і Таврійського (1857). Прмц. Єлени (Коробкової) (1938). Прмч. Тавріона (Толоконцева) (1939).

Євангельські Читання

Утр.: – Лк. 7:17-30 (зач. 31). На літ.: – Ап.: Рим. 1:18-27 (зач. 80).; Предтечі: 2Кор. 4:6-15 (зач. 176). Єв.: Мф. 5:20-26 (зач. 12).; Предтечі: Мф. 11:2-15 (зач. 40).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Якщо праведність ваша не перевершить праведності книжників і фарисеїв, то ви не ввійдете в Царство Небесне” (Мф.5:20). Риса книжників: знання закону без турботи про життя за законом. Риса фарисеїв: справність зовнішньої поведінки без особливої турботи про справність сердечних почуттів і помислів. Той і інший моральний лад засуджені бути поза Царством Небесним.

 

Візьми ж звідси всякий потрібний собі урок. Дізнаватися закон євангельський – дізнавайся; але з тим, щоб за знанням і життя засновувати. У поведінці старайся бути справним, але тут же справними тримай і внутрішні почуття та прихильності. Дізнався щось – не зупиняйся на цьому знанні, а йди далі і зроби висновок, до чого в якому випадку зобов’язує тебе таке знання, та й поклади по тому невідкладно діяти. У поведінці ж так чини, щоб не почуття і прихильності йшли за зовнішніми справами, а зовнішні справи були спричинені почуттями і прихильностями і були для них точним вираженням. Впорядкувавшись таким чином, будеш вищим за книжників і фарисеїв, і двері Царства не будуть зачинені перед тобою.

Вас може зацікавити

У день свята Обрізання Господнього єпископ Афанасій звершив Божественну літургію

Редактор Головний

Проповідь у Димитрівську батьківську суботу

Редактор Головний

У день свята Введення у храм Пресвятої Богородиці Архіпастир звершив богослужіння

Редактор Головний