26.7 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

5 травня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 3 після Пасхи. Пісний день.
Прп. Феодора Сікеота, єп. Анастасіупольського (613). Апп. Нафанаїла, Луки та Климента (I). Мч. Єпіподія Ліонського (близько 177). Прп. Віталія Александрійського (609–620). Перенесення мощей блгв. кн. Всеволода, у Святому Хрещенні Гавриїла, Псковського (1834). Сщмч. Євстафія Малаховського пресвітера (1918). Сщмч. Платона (Йовановича), єп. Банялуцького (1941) (Серб.). Мч. Димитрія Власенкова (1942).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 8:40-9:19 (зач. 21). Єв.: Ін. 6:48-54 (зач. 23).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Святий апостол Павло спочатку так ревно захищав старозавітні порядки, бо щиро був упевнений, що на те, щоб ті порядки стояли незмінно, є непорушна воля Божа. Не тому ревнував, що то була батьківська віра, а тому, що, ревнуючи, службу Богові приносив. У цьому був дух його життя – Богові себе присвячувати і всі сили спрямовувати на угодне Йому. Тому для навернення його або для того, щоб змусити його не стояти так за старозавітне, а стати, навпаки, на бік новозавітного, досить було наочно показати, що Бог не хоче вже Старого Завіту, а хоче Нового, все благовоління Своє від першого переніс на другий.

 

Це і здійснило в ньому явлення йому Господа на шляху. Тут ясно стало для нього, що він не туди спрямовує свою ревність, куди слід, і що, діючи так, не догоджає Богові, а йде проти волі Його. Це бачення ситуації, за допомогою благодаті Божої, негайно змінило його прагнення, і він звернувся з проханням: “Господи, що накажеш мені робити?” (Діян.9:6). І відтоді всю свою ревність звернув уже на те, що йому вказано було, і все життя не забував цієї події в житті своєму, але, вдячно згадуючи її, підігрівав тим ревність свою – не шкодуючи сил працювати для Господа, Спасителя свого.

 

Так діють і так слід діяти і всім, хто щиро навернувся до Господа.

Вас може зацікавити

14 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Клірики кафедрального собору передали допомогу для військових

Редактор Головний

Церква вшановує Собор всіх святих, у землі нашій просіявших

Редактор Головний