20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

4 листопада 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 22 після П’ятидесятниці.                                                                     Посту немає.


Святкування на честь Казанської ікони Божої Матері (1612). Рівноап. Аверкія, єп. Ієрапольського, чудотворця (близько 167). Семи отроків, що в Єфесі: Максиміліана, Іамвліха, Мартиніана, Діонісія, Антоніна, Константина (Єксакустодіана) та Іоанна (близько 250; 408–450). Мчч. Олександра єп., Іраклія воїна та жон Анни, Єлисавети, Феодотії і Гликерії (II–III). Сщмчч. Серафима (Самойловича), архієп. Углицького, і з ним Володимира Соболєва, Олександра Андреєва, Василія Богоявленського, Олександра Лебедєва пресвітерів і прмчч. Германа (Полянського) і Мини (Шелаєва) (1937); сщмчч. Миколая Богословського, Миколая Ушакова пресвітерів і прмч. Григорія (Воробйова) (1937). Андрониківської та Якобштадтської (XVII) ікон Божої Матері.

Дмитрівська батьківська субота (перехідне святкування в суботу перед 26 жовтня).


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 5:1-10 (зач. 178).; За упокій: 1Сол. 4:13-17 (зач. 270). Єв.: Лк. 7:2-10 (зач. 29).; За упокій: Ін. 5:24-30 (зач. 16). Служба на честь Казанської ікони Божої Матері переноситься на 21 жовтня. Після утрені й Літургії звершуються панахиди.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29).

Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожне в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть.

Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

27 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 жовтня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

16 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний